Вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру

«Ми разом із тими, хто випробовував страждання, і черпаємо натхнення в їх боротьбі. Наш обов‘язок – пам‘ятати про жертви, які загинули, шанувати, тих, хто вижив, і зміцнювати зусилля всього людства заради порозуміння і справедливості» – Декларація Стокгольмського Міжнародного форуму по Голокосту.

29 вересня для учнів 9-10 класів провели виховну годину присвячену вшануванню пам‘яті жертв Бабиного Яру. З дітьми обговорили антисемітську доктрину нацизму та її втілення в Німеччині, Європі, Україні. Розповіли про широкомасштабні злочинні акції у Бабиному Яру, хід і спроби приховати сліди злодіянь.

Так, за архівними джерелами у 1941 році тільки за 2 дні розстрілів у Бабиному Яру було страчено 13 771 єврея. Під час окупації Бабин Яр став спільною могилою також для тисяч людей: ромів, військовополонених, підпільників, учасників українського визвольного руху, активістів ОУН.

Пам‘ять про мільйони жертв спонукає нас робити власні висновки, все можливе, щоб не допустити в нашому суспільстві будь- яких проявів антисемітизму, ксенофобії, расизму.

В ході обговорення діти зрозуміли, що з цими явищами потрібно боротися, для того, щоб побудувати в Україні правову європейську державу.