Header image alt text

Сквирський ліцей

Офіційний сайт

1 клас 2021/2022 н.р.

До уваги батьків!

Наказ від 31.05.2021 № 04-у “Про зарахування учнів до 1 класу”

Учні 1 класу 2021/2022 н.р.

 1. Бовкун Дар’я
 2. Бовкун Олександра
 3. Борисенко Софія
 4. Вигівська Анастасія
 5. Гальчинська Аліса
 6. Гнатюк Марія
 7. Демеденко Ельвіра
 8. Іваніна Валерія
 9. Іваніна Олександра
 10. Кабанська Єлизавета
 11. Кваша Захар
 12. Ковальчук Тимофій
 13. Косінська Надія
 14. Костюк Олександр
 15. Коцюк Матвій
 16. Крига Валерія
 17. Лазаренко Катерина
 18. Мандзюк Софія
 19. Мандзюк Артур
 20. Мельнічук Поліна
 21. Мельнічук Владислав
 22. Моісеєнко Аміна
 23. Наумчук Софія
 24. Осадовський Степан
 25. Павленко Марко
 26. Павленко Аліса
 27. Попова Ангеліна
 28. Постоюк Микола
 29. Слободенюк Анна
 30. Слободянюк Захар
 31. Слободянюк Олександр
 32. Сосонович Софія
 33. Степаненко Дарина
 34. Тимошенко Карина
 35. Франкевич Аріна
 36. Шуляк Уляна
 37. Якимчук Дарія
 38. Ястреб Ілля

Наказ від 15.03.2021 №43 “Про приймання заяв для зарахування дітей до 1-х класів на 2021/2022 навчальний рік”

Організація приймання дітей до перших класів на 2021/2022 навчальний рік

16 березня 2021 року розпочато приймання документів для вступу дітей до 1-х класів. Останній день, коли можна подати заяву, – 31 травня 2021 року.
Документи, які треба подати для вступу дитини в 1-ий клас:
 • заява батьків і паспорт одного з них;
 • копія свідоцтва про народження дитини;
 • оригінал медичної довідки дитини (форма №086/о);
 • документ, що підтверджує місце проживання дитини.

Форма №086/о «Медична довідка (лікарський консультаційний висновок)» заповнюється на абітурієнтів, які вступають у навчальні заклади всіх рівнів акредитації. Форма №086/о видається амбулаторно-поліклінічними закладами після завершення ними повного обстеження і винесення висновку щодо професійної придатності. Перелік даних, що містяться в такій довідці, та порядок її отримання відображено в Інструкції щодо заповнення первинної облікової документації

Якщо до першого класу збирається дитина з особливими потребами, її батьки мають надати школі документ (оригінал), який підтверджує стан дитини. Це – висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну оцінку дитини з особливими освітніми потребами чи висновок психолого-медико-педагогічної консультації (за наявності).
Довідка: Комунальний заклад Сквирської міської ради «Сквирський районний інклюзивно-ресурсний центр» функціонує на базі Сквирського ліцею ІТ “Перспектива”. Адреса: вул. Соборна, 32, м. Сквира, Київська обл., 09001.  Директор: Маркова Анна Віталіївна. Телефон: 0971872699

Що треба знати про документ, який підтверджує місце проживання дитини?

Місце проживання може бути підтверджене виключно реєстрацією місця проживання. На цьому наголошує Міністерство освіти наголошує. Це різні поняття, тож документи теж різні.

Це може бути будь-який документ, що підтверджує місце проживання саме дитини або одного з її батьків.

Які документи можна подати, щоб підтвердити місце проживання дитини?

 • Паспорт громадянина України одного з батьків дитини. Це можуть бути також тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання або тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення по захист в Україні.
 • Довідка про реєстрацію місця проживання/перебування дитини або одного з її батьків. Цю довідку видають відповідно до Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру.
 • Витяг з Єдиного державного демографічного реєстру про реєстрацію місця проживання/перебування дитини або одного з її батьків.
 • Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
 • Документ, що засвідчує право власності на житло: свідоцтво про право власності, витяг з Держареєстру речових прав на нерухомість, договір купівлі-продажу тощо.
 • Рішення суду про право людини на вселення до помешкання, визнання за людиною права користування житлом або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання.
 • Документ, що засвідчує право користування житлом: договір найму, піднайму, оренди тощо.
 • Довідка про проходження служби у військовій частині.
 • Акт обстеження умов проживання.
 • Акт обстеження матеріально-побутових умов.

Будь-який інший документ, що підтверджує місце проживання дитини чи одного з її батьків. Під словом “будь-який” мається на увазі офіційний документ, в якому вказане місце проживання дитини або одного з її батьків. Форма цього документа має бути визначена законодавством, а сам документ виданий органом державної влади або органом місцевого самоврядування.

Також батьки або опікуни дитини можуть подати документ, який засвідчує право власності на житло або право користування ним.

Як дізнатися, за якою школою закріплений будинок, у якому живе майбутній першокласник?

 • Треба звернутись до школи чи районного управління освіти, або ж скористатись освітньою картою.
 • Яких дітей зарахують до 1-го класу в першу чергу:
  – всі діти, у яких підтверджене місце проживання, і яке відноситься до відповідної школи;
  – рідні (усиновлені) брати та сестри дитини, що вже навчається у цій школі.
  – діти працівників цієї школи.
  -випускники дошкільного підрозділу цієї школи, якщо такий є.

Що треба знати про зарахування дітей у 1-ші класи на вільні місця?

 1. Батьки мають право вільно обирати школу і подавати документи до будь-якого закладу освіти.
 2. Вільні місця можуть з’явитися в школі, коли будуть зараховані всі діти за місцем проживання.
 3. На вільні місця дітей зараховують за результатом жеребкування. У 2021 році жеребкування відбудеться з 7 по 11 червня.

Проте батькам варто зважено приймати рішення. Якщо дитину не зарахують до жодної школи методом жеребкування, а в школі за місцем проживання всі місця вже будуть розподілені, то виникне питання: де ж навчатиметься дитина? Тоді дитину можуть скерувати до школи, де залишились вільні місця, у населеному пункті, де живе дитина.

До 15 червня батьки мають надати школі оригінали документів та довідку закладу освіти (оригінал або скановану копію), за яким закріплена територія, на якій живе дитина. Довідка має повідомляти про те, що дитина відрахована з цієї школи або не зарахована до неї.

Після 15 червня зарахування на вільні місця у школі відбувають у такому порядку:

 1. До початку навчального року – діти, які мають право на першочергове зарахування.
 2. Протягом навчального року – у порядку надходження заяв на зарахування.

ТОП-30 порад батькам школярів молодших класів


Нормативно-правове забезпечення

Конституція України

Стаття 53. Кожен має право на освіту

1. Повна загальна середня освіта є обов’язковою.

2. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах…

Закон України “Про освіту”

Стаття 12. Повна загальна середня освіта

п.4. Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років. Діти, яким на початок навчального року виповнилося сім років, повинні розпочинати здобуття початкової освіти цього ж навчального року.

Стаття 13. Територіальна доступність повної загальної середньої освіти

п. 1. Для забезпечення територіальної доступності повної загальної середньої освіти органи місцевого самоврядування створюють і утримують мережу закладів освіти та їхніх філій.

Кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти (його філії), що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи.

Право особи здобувати початкову та базову середню освіту у державному або комунальному закладі освіти (його філії), за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця особа, гарантується, що не обмежує право особи обрати інший заклад освіти.

Закон України “Про загальну середню освіту

Стаття 18. Зарахування учнів

1. Місцеві органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування закріплюють за закладами загальної середньої освіти відповідні території обслуговування і до початку навчального року обліковують учнів, які мають їх відвідувати.

2. Зарахування учнів до закладу загальної середньої освіти проводиться наказом директора, що видається на підставі заяви, копії свідоцтва про народження дитини, за наявності медичної довідки встановленого зразка і відповідного документа про освіту (крім учнів першого класу).

3. Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти.
Діти з особливими освітніми потребами мають право на першочергове зарахування до початкової школи закладу загальної середньої освіти.