dsc0265418 листопада відзначається Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства. Відповідно до цієї події в НВК “Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ступенів” пройшли заходи, на яких наголошувалися питання захисту прав дітей.

13 травня 2015 року в рамках 1227-го засідання Комітету міністрів Ради Європи запроваджено відзначення 18 листопада Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства.  Україна, яка 2012 року ратифікувала відповідну Конвенцію Ради Європи, також долучається до заходів із запобігання цим негативним явищам.

Сексуальна експлуатація та сексуальне насильство щодо дітей досі залишається трагічною реальністю для всіх країн. Вони є серйозним порушенням прав дитини та має довготривалі і руйнівні наслідки на все життя. Останні дослідження свідчать про те, що у 70 – 85% випадків сексуальних зловживань щодо дітей злочинець є знайомою для дитини людиною. У 90% випадків про такі зловживання не повідомляють в поліцію. Аби запобігти цим злочинам, сприяти кримінальному переслідуванню винних і захистити жертв насильства Рада Європи та її держави-члени прагнуть переконатися, що батьки, педагоги, громадські організації та особи, які приймають рішення, не нехтують проблемою, а відкрито обговорюють ситуацію та роблять практичні кроки для вирішення цієї проблеми.

З учнями 9-11 класів була проведена виховна година з елементами тренінгу. Старшокласники виготовили символічні браслети з написами “Скажемо насильству – ні!”. Кожен учень отримав пам’ятку із зазначеними телефонами гарячих ліній та Інтернет-адресами для звернень у критичних випадках.

dsc02652