r5n_q9gbdfgУчні дев’ятого класу НВК «Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ступенів» на осінніх канікулах не лише відпочивали, але й вирішили підвищити свій культурний рівень, здійснивши екскурсійну поїздку до Києва. Основна мета поїздки – відвідати Національний музей літератури України та подивитися виставу у Київському академічному театрі юного глядача.

Музей літератури вразив юних відвідувачів своєю величчю, адже розташований він у будинку-пам’ятнику архітектури 19 століття, і саме в цьому будинку знаходилася Колегія Павла Галагана, яка вважалася одним із найкращих приватних навчальних закладів столиці України. Неймовірне захоплення ліцеїстів викликала бібліотеці Колегії, інтер’єр якої був розроблений італійськими майстрами й зберігся до наших днів майже повністю, саме в цій бібліотеці працював відомий український письменник Іван Франко. Нині у бібліотеці розгорнуто постійнодіючу експозицію, матеріали якої розповідають про історію цього навчального закладу. Колегія Павла Галагана ввійшла в історію вітчизняної культури і освіти як «школа академіків». З Колегією пов’язані імена відомих діячів науки, освіти, літератури, серед яких А.Кримський, П.Житецький, М.Мурашко, М.Пимоненко, М.Драй-Хмара, П.Филипович та багато інших митців та науковців. При Колегії на той момент функціонувала церква Святого Павла. Саме тут у травні 1886 року Іван Франко вінчався з Ольгою Хоружинською. Нині  цілком відновлено іконостас цієї церкви, тому ліцеїсти мали можливість побачити його неймовірну красу.

Цікавими та корисними були для дев’ятикласників були відвідини виставки  «Золота харизма Івана Драча», яка присвячена ювілею українського поета, перекладача, кіносценариста, драматурга, державного і громадського діяча – Івана Федоровича Драча, котрий 17 жовтня відсвяткував своє 80-річчя. В експозиції представлені оригінальні та раритетні речі письменника: фотографії, рукописи. Виставка передає оточення поета, показує його в колі родини, земляків. Основну частину експозиції представляють видання поета, зокрема перша збірка «Соняшник», а також видання «Ніж у сонці», антологія «Перепустка до зони Чорнобиль», «Криниця для спраглих» та інші.

Творчість І. Драча набула широкої популярності не лише в Україні, але й за кордоном. Його поезія відома в перекладах російською, азербайджанською, латиською, молдавською, польською, чеською та іншими мовами. Тому окрему частину експозиції займають твори Івана Драча у перекладах іноземною.

Особливою прикрасою виставки є унікальна картина Алли Горської «Калинова Балада», на якій зображений Іван Драч.

Окремим блоком експозиції представлена політична діяльність Івана Федоровича, яка показана в унікальних світлинах, де поет брав учать в знакових подіях української історії.

Переглянувши експозицію ліцеїсти усвідомили, що за роки літературної діяльності, Іван Драч видав багато збірок поезій, перекладів, кіноповістей, літературно-критичних розвідок. Іван Федорович наділений безперечним поетичним талантом і склав би честь будь-якій літературі.

eqdhurx12nwКиївський  академічний театр юного глядача подарував сквирянам неперевершені емоції , під час перегляду вистави «Поліанна».  Історія дівчинки – сироти, яку взяла до себе на виховання її тітка, зворушлива і повчальна. Після перегляду цієї вистави, можливо, життя багатьох зміниться на краще, як змінилося життя мешканців маленького містечка, в яке потрапила Поліанна. Завдяки оптимізму і вірі у найкраще, дівчинка подолає не лише свої неприємності, а й допоможе всім своїм друзям. Щирість почуттів та майстерна гра акторів викликала у глядачів сльози радості, а отже торкнулася до самого серця.

Після театральної вистави дев’ятикласники продовжили мандрівку вулицями  Печерська та відвідали Алею Героїв Небесної Сотні.

njxvl11pcuyЦя Алея пішохідна. На більшій її частині, там, де в лютому 2014 року відбулися розстріли, обабіч улаштовано пам’ятні знаки, пам’ятники та меморіали на честь героїв Небесної сотні. Ліцеїсти вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання, уважно прочитали написи на щитах, котрими захищалися полеглі герої від підступних ворожих куль, відчули неймовірну атмосферу однієї з найтрагічніших сторінок нашого народу, пройнялися великим значенням героїчного подвигу полеглих.

Загалом поїздка видалася багатою на емоції  та справила незабутні враження на школярів. Вони не лише збагатили знання з літератури та історії України, а й поринули в атмосферу нетлінної та вічної краси древньої архітектури столичних вулиць, доторкнулись до  вражаючого виміру театрального життя та вшанували пам’ять національних героїв.

Ярмульська Іванна Володимирівна, класний керівник 9 класу