514 грудня 1840 року народився Михайло Старицький. Він увійшов в українську літературу як поет, прозаїк, драматург, перекладач, актор, режисер і організатор реалістичного професіонального театру.

15 грудня 2015 року ліцейна громада прилучилася до вшанування пам’яті Михайла Старицького проведенням літературної лінійки. Учні 8 класу познайомили присутніх з цікавими сторінками біографії митця, коротко охарактеризували його літературну та театральну діяльність. Ансамбль дівчат виконав відому пісню на слова М.Старицького “Ніч яка місячна…”. 

4З авторством Михайла Старицького одразу асоціюється комедійна п’єса «За двома зайцями», яка відома і популярна досі не лише в Україні. Проте, справді, важко переоцінити усю вагомість його внеску у розвиток української драматургії, в історії якої Старицький відзначається як видатний майстер гострих драматичних ситуацій і сильних характерів.

Михайло Старицький був сином своєї епохи, і йому, як і багатьом діячам літератури й мистецтва тієї доби, були характерні світоглядні ознаки ліберального характеру, які, звичайно, відбилися і в його окремих творах. Але діячів минулого ми цінуємо за той їхній внесок, що збагачує наш культуру.

Велика розмаїта мистецька спадщина Старицького живе й понині, вона активно впливає на наших сучасників, зберігаючи не тільки історико-пізнавальну цінність, а й виховну та естетичну. Співець трудової людини – письменник у своїх творах утверджував її високу мораль і етику, волелюбність і високий патріотизм, немеркнучу красу народної душі, яку не могли знівечити віки визиску, жорстокості, наруги.