518 березня 2015 року в НВК “Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ступенів” пройшло літературно-мистецьке свято “Ми тебе не забули, Тарасе”. Організатори заходу – вчитель української мови та літератури Наталія Іванівна Поліщук та учні 9 класу звернулися до присутніх зі словами: “Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку на весні Великий Кобзар приходить до нас  новим та неповторним. Тому що Т.Г. Шевченко – велика і невмируща слава українського народу. У його особі український народ об’єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної правди та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень. Як весна оновлює природу, так і поезія Великого Тараса оновлює наші душі, закликає бути чесними й милосердними, щиро любити свій народ, Україну, вірити в її вільне майбутнє”.

На святі звучали твори Тараса Шевченка, у виконанні Оксенюка Дмитра, Кузьмичова Олександра, Шпінь Анастасії, а у виконанні хору – “Сонце заходить …” (сл. Т.Шевченка), “Любіть Україну” (сл. В. Сосюри), ансамблю дівчат – “Розкажи про Україну”.

Сьогодні ми повертаємось обличчям до загальнолюдських цінностей, а отже, й до Шевченка. Він приходить у наш день. А ми повинні йти в його час. Лише так між нами і ним глибшатиме взаєморозуміння. Творчість Шевченка стала духовною основою формування сучасної української нації. Він став для нас потужним джерелом національної свідомості, символом України, про яку Кобзар дбав завжди:

Свою Україну любіть,
Любіть її. Во время люте,
В останню тяжкую минуту
За неї Господа моліть!

2 3 6 7 8 9 10