4«Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка живого духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, розум, досвід, почуття», – писав Панас Мирний.

З нагоди святкування Міжнародного Дня рідної мови в НВК «Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ступенів» 19.02.2015 року відбувся мовознавчий турнір для учнів 6-8 класів.

Організаторами та ведучими турніру були учні 7 класу, члени гуртка «Дослідник». Вони провели 5 раундів завзятої боротьби за звання кращого знавця рідної мови, культури, традицій, обрядів, видатних людей України, які впродовж віків зберігали, розвивали, розбудовували рідне слово.

Після кожного раунду вчитель музичного мистецтва Чебан А.Д. проводила музичний конкурс, під час якого треба було відгадати мелодію відомої української пісні.

Особливою окрасою заходу став раунд під назвою «Живе слово». Учні 7 класу перевтілювалися у персонажів української літературної класики: Наталку Полтавкку із одноіменної опери І. Котляревського (Ходаківська Анна); Лаврін і Карпо з повісті «Кайдашева сім’я» І. Нечуя-Левицького (Стадніченко Денис, Дзера Андрій); Тарас та Оксана «Мені тринадцятий минало» Т. Шевченка (Громова Марія, Дзера Андрій); Тьотя Мотя з комедії М. Куліша «Мина Мазайло» (Середа Олександра). Учасники турніру, після перегляду театральних мініатюр, мали відгадати літературного героя, назву та автора художнього твору. Всі чудово справилися із завданням: актори гарно зіграли, продемонструвавши свої навики театрального мистецтва, а глядачі вправно вказали назви та авторів творів, показавши чудові знання української літератури.

У результаті змагань команди отримали спільну перемогу, адже набрали рівну кількість балів (по 28). Таким чином, всі учасники залишилися задоволені, а головне – підвищили рівень своїх знань і вкотре переконалися, що мова – це той інструмент, котрий єднає націю, народність, народ, до єдиного цілого. Це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати.

Автор публікації: Ярмульська І.В.