P110064522 січня 2015 року в НВК “Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ст.” пройшла лінійка, присвячена Дню Соборності України. Розпочалася лінійка переглядом запису звернення Президента Петра Порошенка з нагоди Дня Соборності України. Учні разом з вчителем історії Громовою Тетяною Романівною здійснили екскурс в історію та пригадали визначні події становлення української держави.

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року.

Сьогодні, після двох десятків років Незалежності, проблема соборності України є не менш актуальною. Акт возз’єднання УНР та ЗУНР – історичний факт, який показав безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ, протиставити українців один одному. Тому ми впевнені, що тепер вже ніхто й ніколи не зможе підірвати єдність українців. Із соборністю в думці, з єдиною Україною в серці, ми всі разом назавжди будемо єдиною українською політичною нацією, в складі якої рівною мірою комфортно почуватимуться всі етноси.

P1100657