21 листопада 2014 року навчальний день у Сквирському ліцеї розпочався загальношкільним уроком, присвяченим Дню Гідності та Свободи. Провела урок вчитель історії Козлова Ольга Леонідівна. Вона повідомила, що свято встановлене «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…» згідно з указом Президента України Петра Порошенка № 872/2014 «Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року.

На урок була запрошена очевидець подій на Майдані під час революлюції Гідності Рудніченко Неля Михайлівна, член громадської ради Сквирщини, голова комітету з волонтерської підтримки воїнів-земляків, які перебувають в зоні АТО. Неля Михайлівна розповіла про сквирян, які були активістами під час революції, серед них є й педагоги та батьки учнів ліцею. Також вона продемонструвала фотограіфії поїздок в зону АТО, показала каску бійця, якою вона стала після обстрілу з системи “Град” та подякувала учнівському і педагоічному колективам за матеріальну підтримку воїнів. На пам’ять про зустріч, вона подарувала учням символічні стрічки, які привезла з Майдану у лютому 2014 року.

Учні Сквирського ліцею пообіцяли, що нестимуть у серцях крізь роки слова Президента: “Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи”.

P1090700 P1090706 P1090720 P1090732