P1080661У Сквирському ліцеї 16 жовтня 2014 року відділом освіти Сквирської РДА проведено спільний семінар-практикум учителів початкових класів та української мови і літератури на тему «Розвиток мовленнєво-комунікативних умінь і навичок школярів». Семінар відкрив начальник відділу освіти О.В.Заболотний.

На початку семінару творчі доробки презентували учасники літературної студії. Перед присутніми власну поезію прочитали вчителі-філологи Сквирського ліцею В.С.Кочина та І.В.Ярмульська, Пустоварівського НВК Р.В.Ракоча, Сквирської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 Ю.Б.Твардовська, а вчитель-методист Сквирського ліцею Н.А.Юхимчак поділилась досвідом формування навичок зв’язного мовлення у молодших школярів.

На семінарі відбулася презентація посібників для домашнього читання. Їх автори Заслужений учитель України, кандидат педагогічних наук, доцент К.В.Плівачук та Заслужений учитель України, кандидат педагогічних наук В.І.Цимбалюк ознайомили вчителів із змістом читаночок «Калинонька» (1 клас), «Вербиченька» (2 клас), «Журавлик» (3 клас) та «Барвінок» (4 клас) і розповіли про перспективу створення подібних збірок для учнів основної школи.

Працюючи у секціях, учителі 2-х класів подивились і обговорили відеозаписи уроків української мови, проведені вчителями Сквирської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Л.В. Бондар та вчителем Сквирської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Т.М. Оленченко, а педагоги-філологи зупинились на засобах підвищення грамотності учнів та перевірці власного висловлювання за схемою оцінювання тестового завдання з розгорнутою відповіддю з української мови.

P1080968P1080775 P1080745 P1080709P1080690