В День пам’яті жертв політичних репресій згадують жертв тоталітаризму, метою якого було змусити людей боятися та підкорятися. Імена праведників з ХХ століття на слуху в людей України: Чорновіл, Лук’яненко, Стус, Горська, … Ці люди прославили нашу Батьківщину, їх імена залишаться назавжди в пам’яті українського народу.

Багато славних імен є і на Сквирщині. Особливої уваги заслуговує на сьогодні вшанування па’мяті повернутого із забуття чистого і чесного імені талановитого журналіста Леоніда Кльоца, який сміливими кроками йшов до істини. Біля  Меморіальної дошки репресованому журналісту Л.М.Кльоцу, що розташована по вул. Богачевського у м. Сквира на будинку, де він проживав, відбувся мітинг присвячений Дню пам’яті жертв політичних репресій. У заході взяли участь голова районної ради Л.Ю.Хвиль, завідувач сектору з питань внутрішньої політики та зв’язків зі ЗМІ апарату райдержадміністрації В.Л.Лозинський, виконуючий обов’язки міського голови В.О. Добровольський, голова Громадської ради при РДА К.Ф.Бондарчук, депутати міської ради, журналісти, представники громадськості. Учасниками мітингу були також і вчителі НВК “Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ступенів” – заслужені вчителі України В.І.Цимбалюк і К.В.Плівачук, заступник директора Заруднюк Т.Г., учитель-методист Юхимчак Н.А.

Голова Громадської ради при РДА, редактор газети «Вісник Сквирщини» К.Ф.Бондарчук розповіла про віхи боротьби Л.М.Кльоца з комуністичним режимом та загибель журналіста у застінках радянської в’язниці. Усі виступаючі згадували творчість Л.М. Кльоца, його роботу в газеті «Ленінська правда» тощо.

Хвилиною Мовчання присутні вшанували пам’ять репресованого земляка та усіх, хто постраждав від радянської системи за власні погляди та боротьбу за суверенну і незалежну Україну. До  меморіальної дошки учасники мітингу поклали квіти.

Протоієрей Миколай УПЦ (КП) відправив панахиду за репресованим журналістом у храмі св. Миколая (м. Сквира).