8 травня 2014 року учні Сквирського ліцею взяли участь в акції “Доброго ранку, ветерану!”. Вони відвідали Ткаченка Юрія Покоповича, ветерана війни, колишнього вчителя Сквирської середньої школи №1. Діти вручили ветерану квіти та пообіцяли пам’ятати героїчні подвиги в ім’я Перемоги та мирного життя наступних поколінь.

Ткаченко Юрій Прокопович народився 1924 року на Одещині в сім’ї селянина. Тільки-но закінчив школу, як почалася війна. У складі 8 гвардійської армії ІІІ Українського фронту, а потім І Білоруського фронту сержант Ткаченко Ю.П. звільняв Правобережну Україну, Варшаву, брав участь у боях за Берлін. Про своє фронтове життя Ткаченко Ю.П. згадує:

«Особливо пам’ятні бої були в районі Берлінського зоопарку. Німці, захищаючись, випустили на вулиці із кліток звірів. Було дуже страшно, особливо поранених левів. Але ми прорвали оборону фашистів. Я був свідком, як капітулювали Генеральний штаб і військове відомство німецької армії, як наші солдати із військової кухні давали їжу голодному німецькому населенню».

Було що розповісти згодом учням Ткаченку Ю.П., коли став учителем історії. Після демобілізації у 1947 році продовжував навчання: закінчив Білгород-Дністровський учительський інститут, а потім і Кишинівський педінститут. У 1951 році почав працювати на Сквирщині учителем історії,  а потім і завучем у Сквирській СШ №3, потім інспектором шкіл у районному відділі освіти, а з 70-х років аж до виходу на пенсію – учителем історії і завучем Сквирської СШ №1 ім. М. Ольшевського. Учні згадують, як він цікаво розповідав на уроках про історичні події, вчив їх мислити, аналізувати події життя.