У НВК “Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ступенів” традиційно проходять заходи, присвячені видатним постатям. 25 лютого 2014 року минуло 143 роки від дня народження Лесі Українки. Учитель української мови та літератури Ярмульська Іванна Володимирівна з цієї нагоди для учнів 5-11 класів провела лінійку “Леся Українка – найславетніша українська поетеса”.

Леся Українка (Лариса Петрівна Косач) – окраса і гордість української нації, одна з фундаторів новітньої української літератури. Вона давно посіла чільне місце в світовій літературі, стала народною в найширшому розумінні цього слова.

Історія її життя могла б стати основою для величної драми. Водночас могла б прислужитись і найсвітлішій поезії «во славу міці духу людського». Ніхто не будив у людини почуття власної гідності з такою гостротою й ніхто не кликав до бою в оборону своєї свободи так, як вона: «Я честь віддам титану Прометею, Що не творив своїх людей рабами».

Опір, який Леся Українка чинила всьому, що робить людину рабом, був співмірний з її талантом. Вихована в дусі кращих європейських літературних традицій, одночасно просякнута національним духом, вона своїми творами і сьогодні залишається сучасною. Її поезія спонукає до вершинної досконалості, до справедливості й добра. Тож не дивно, що читачі й сьогодні можуть тамувати спрагу з джерел Лесиної поезії.