16 вересня 2013 року до нас завітав Володимир Лазарович Зельман, головний анестезіолог-реаніматор США, випускник нашої школи 1953 року.

Володимир Лазарович Зельман

Володимир Лазарович Зельман, професор анестезіології та нейрології Південно-Каліфорнійського університету, доктор Російської академії медичних наук, почесний громадянин міста Сквири, прибув на батьківську землю разом з колегами по кафедрі – професорами Джорджом Бердером та Пателом. Супроводжував почесних гостей директор Департаменту охорони здоров’я Київської облдержадміністрації Олег Ремінник.

Спочатку Володимр Лазарович побував у синагозі, вшанував память пращурів, відвідавши кладовище, вклонився найріднішим місцям дитинства та юності. Потім професор завітав до нас, у Сквирський ліцей, куди насамперед поспішає, як лише ступає на сквирську землю. Дуже шанує вдячний учень свою альма-матер, що дала йому плідні знання, які й заклали початки для подолання світової вершини у такій  відповідальній галузі як медицина. В.Л. Зельман поспілкувався з ліцеїстами, поділився думкою з приводу досягнень у науці, яка має на меті вже незабаром подолати найтяжчі недуги, насамперед рак та ВІЛ/СНІД, наголосив, що майбутнє за генною інженерією. Гість зичив вихованцям закладу та їх наставникам відмінних успіхів в навчанні й праці, завдяки чому досягається результат, який гідно впливає на розвиток держави та її народу.