5_1 5_2

15 грудня 2020 року у 5 класі Сквирського академічного ліцею пройшов нестандартний урок історії.  Під час опрацювання теми “Джерела вивчення історії” учні традиційно діляться цікавими історіями про сімейні реліквії. Цьогоріч п’ятикласники розповідали про старовинні прикраси, годинники, скрині, монети, які були знайдені під час будівництва чи польових робіт.

Гетьман Тетяна принесла на урок прабабусин рушник, Хлєбік Марія – старовинну новорічну прикрасу. Найбільше всіх вразила історія Новосельчан Анастасії про бабусину сорочку: “Цій сорочці 100 років. Моя бабуся зберігає її, як пам’ять, адже вишиванку вручну виготовила її мама, моя прабабуся – Журавель Марія Родіонівна. Домоткане полотно сорочки виготовлене з коноплі. Увесь цей процес від маленького конопляного зернятка до вже готового виробу потребував дуже багато часу і важкої праці. У моєї прабабусі росло шестеро дітей, вона зранку до ночі працювала у колгоспі, але якимось дивом знаходила час для роботи з ткацьким верстатом. Це було, швидше за все, не хобі – а життєва необхідність. Адже грошей селянам у той час в колгоспі платили або дуже мало, або їх не давали взагалі. А вирощування конопель і виготовлення з них полотна було одним із способів одягнути сім’ю”.