27 травня 2012 року в актовому залі Школи мистецтв відбулася презентація книги «За покликом душі». Збірка творів  містить зразки літературної творчості поетів і прозаїків Сквирщини.

Голова Сквирської районної державної адміністрації Микола Дмитрович Горбалінський, голова Сквирської районної ради Борис Володимирович Соболь, міський голова Віталій Григорович Писаренко привітали присутніх з визначною подією – першим виданням творів майстрів слова Сквирщини. Микола Дмитрович звернувся зі словами вдячності до мецената видання книги  Купріянчука Степана Саввича та нагородив його  Грамотою районної державної адміністрації. М.Д. Горбалінський пообіцяв, що і надалі влада буде всіляко сприяти розвитку творчості та популяризації доробку земляків шляхом допомоги у виданні і розповсюдженні книг, організації творчих вечорів тощо.

Купріянчук Степан Саввич народився  25 серпня 1946 року в селі Пустоварівка Сквирського району Київської області в багатодітній сімї Савви і Марії Купріянчуків. У цьому селі проходило його дитинство, навчався в місцевій школі. Юність покликала Степана Саввича в незвідані простори до горизонту дорослого життя. Уже 30 років працює він на Крайній Півночі в місті Сургуті Ханти-Мансійського національного автономного округу Росії. Та серцем і душею він в Україні.

Книга “За покликом душі” вийшла за редакцією кандидата педагогічних наук, заслуженого вчителя України Василя Івановича Цимбалюка та заслуженого журналіста України Катерини Федорівни Бондарчук. Катерина Федорівна під час презентації звернула увагу на те, що художні твори письменників-земляків відзначаються різноманітністю не лише жанрової форми, а й змісту. Привертають увагу читача поетичні перлини  пейзажної та інтимної лірики, вірші, в яких звучать глибокі патріотичні та філософські мотиви, а також зацікавлюють оповідання, новели, замальовки, етюди на морально-етичні теми.

Василь Іванович Цимбалюк із захопленням представив авторів творів, вміщених у книзі:

Бондар-Дністровський Леонід Олександрович
Швець Василь Олександрович
Ярмульська Іванна Володимирівна
Яхно Анатолій Михайлович

Книга “За покликом душі” з’явилася на світ завдяки ентузіазму Анатолія Ігоровича Гальчинського, директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, голови Сквирської організації Спілки української  молоді в Україні.  Анатолій Ігорович розповів про те, як створювалася книга, як збиралися матеріали. Він відзначив: читач, знайомлячись з творами, потрапить у вир історичних подій, соціально-побутових стосунків, полине під супровід ліричної мелодії до вершин радості, відчує красу природи й гордість за свою малу батьківщину; на сторінках збірки переплелися дихання давніх часів із сучасністю, а патріотичні мотиви – із нотками інтимної лірики та щирими жіночими почуттями.

Літературним редактором видання є Василь Іванович Скрид. Він звернувся до присутніх із словами великої поваги до майстрів художнього слова  – прозаїків і поетів Сквирщини, які на широкий загал презентують свої набутки. Щиро й просто, від душі й серця, переконливо й образно передані почуття в їхньому творчому доробку.

Зі сцени прозвучали багато натхненних слів, сказаних авторами збірки.

Книга стане стане посібником при вивченні теми “Література рідного краю”, її примірники надійдуть в усі школи та бібліотеки району. Кошти від продажу збірки “За покликом душі” будуть спрямовані на благочинність.

Презентація книги збіглася у часі з відзначенням 75-річчя з дня народження кандидата педагогічних наук, заслуженого вчителя України Цимбалюка Василя Івановича. Його щиро привітали керівники району та міста, а також  доктор педагогічних наук, ректор Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів, Наталія Іванівна Клокар, яка від імені та за дорученням голови Київської обласної державної адміністрації Анатолія Йосиповича Присяжнюка, його заступника Тетяни Леонідівни Подашевської висловила щиру подяку за багаторічну творчу діяльність на освітянській ниві.

Голова райдержадміністрації М.Д. Горбалінський поздоровив ювіляра із 75-річчям та наголосив про вагомий вклад В.І. Цимбалюка у педагогіку, літературу і краєзнавство. Микола Дмитрович нагородив Василя Івановича Цимбалюка Грамотою Київської облдержадміністрації та медаллю голови Сквирської РДА за суттєвий внесок у розвиток освіти Сквирського району.

Начальник  відділу освіти Сквирської районної державної адміністрації Олександр Вікторович Заболотний подарував Василю Івановичу, “вчителю вчителів”, свій новий підручник мови для 11 класу з дарчим написом. Від імені районної профспілки працівників освіти до ювіляра звернувся Олексій Андрійович Нагула та привітав Василя Івановича зі знаменною датою.

З нагоди ювілею привітали колегу також учителі та його учні.