IMG_1150 IMG_1155

«Читання – це один з витоків мислення і розумового розвитку». В. А. Сухомлинський

Вже протягом 11 років у різних країнах світу відзначається всесвітній день читання вголос. Учасники акцій, присвячених цьому дню, обирають книжку на свій смак, знаходять зацікавлену аудиторію і просто читають вголос. Цю ініціативу підхопили мешканці 173 країн. Цьогоріч всесвітній день читання вголос припадає на середу 5-го лютого.

Зважаючи на те, що понад 173 країни вже долучилися до цієї події, робимо висновок, що діти та молодь в усьому світі відкривають для себе нові книжки, вивчають нові слова та дізнаються чимало нової корисної інформації.

Долучилися до святкування Всесвітнього дня читання вголос і учні 11 класу Сквирського академічного ліцею. Разом з класним керівником Гетьман Іриною Володимирівною ліцеїсти провели годину спілкування, на якій кожен презентував свою улюблену книгу в колі зацікавлених друзів-однокласників. Учні  самостійно визначали фрагмент, який хотіли прочитати вголос, читали його вголос, обговорювали зміст твору, дискутували, ділитися враженнями та думками стосовно прочитаного. Разом одинадцятикласники створили лепбук «Книга є вікном у світ», сфотографувались та розмістили фото у соціальних мережах із мітками #worldreadaloudday #всесвітній_день_читання_вголос #читаємо_вголос

Захід пройшов цікаво та творчо. Діти відчули радість і піднесення від спілкування з книгами та між собою, від можливості пізнавати ближче один одного. Всі були мотивовані  до подальшого читання книжок і зробили висновок: «Читання вголос – річ надзвичайно корисна. Воно стимулює розвиток мозку, наповнює словниковий запас, розвиває увагу та уяву, залучає візуальне та слухове сприйняття, а також моторну активність (рухи губами). Під час читання вголос проявляється ефект автореференції – схильність людини краще запам’ятовувати інформацію».