Фізика-рекорд22 січня 2020 року в 10 класі Сквирського академічного ліцею пройшов урок фізики з теми «Основні положення молекулярно-кінетичної теорії». Молекулярно-кінетична теорія пояснює будову та властивості речовини на основі закономірностей руху і взаємодії частинок, з яких складаються тіла.

З метою формування в учнів необхідних практичних умінь, дослідницьких навичок та особистісного досвіду експериментальної діяльності, вагому частину уроку було присвячено навчальному фізичному експерименту. Завдяки цьому учні змогли у межах набутих знань розв’язувати пізнавальні завдання з підтвердження основних положень МКТ засобами фізичного експерименту.

Особливі емоції викликав дослід зі свинцевими циліндрами і ножем-стругом, які призначені для використання в кабінетах фізики під час проведення демонстраційних дослідів з молекулярної фізики та термодинаміки.

Плавно обертаючи струг в одному напрямку (при невеликому зусиллі), учні виконали зачистку і вирівнювання поверхонь торців свинцевих частин циліндрів. Притиснувши циліндри один до одного зачищеними поверхнями, ліцеїсти побачили, що вони «склеїлися». Неймовірно, проте міжмолекулярне зчеплення між циліндрами виявилося настільки великим, що вони не роз’єдналися навіть при підвішуванні вантажу масою 3 кг 700 г.

Цей результат занесено в Книгу рекордів кабінету фізики Сквирського академічного ліцею!