День вишиванки 2019Одягнімо, друже, вишиванки —
Наш чарівний український стрій.
Не для когось, не для забаганки,
А для себе, вірний друже мій.

Сьогодні українці одягли весь світ у вишиванки. Всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. 16 травня 2019 року вся країна відзначає одне з найсамобутніших свят української культури – День вишиванки. Цього дня всі охочі приходять на роботу або навчання в українській вишитій сорочці. Сонячно, піднесено, натхненно, сповнене гарним настроєм, пройшло свято вишиванки і в Сквирському ліцеї. Учні продемонстрували повагу до українських традицій, утворивши ліцейне сонечко.

Переглянути всі фото>>>

День вишиванки в Україні – історія

День вишиванки в Україні – історія День вишиванки в Україні народився в студентських та викладацьких колах. На сьогодні це свято відзначається понад 10 років. Вважається, що традиція, яка з часом переросла у День вишиванки, була покладена ініціативою студентки Чернівецького національного університету Лесі Воронюк в 2006 році. Надихнувшись прикладом своїх друзів, які носили національний одяг, вона запропонувала своїм однокурсникам раз на рік приходити в Університет у вишиванці. Ініціатива швидко поширилася по вишам міста, а потім і по всій Україні.

Через чотири роки День вишиванки вже відзначали у Львові та Сімферополі, а в подальшому він вийшов далеко за межі України. За сприяння діаспор День вишиванки відзначають у США, Канаді, країнах Європи, Австралії та ін.

У 2012 році в Чернівцях з’явилася традиція дарувати вишиванки новонародженим дітям, народженим у день свята. У 2013 році свято вперше дістало державну підтримку.

З початком війни на сході України вишиванки почали дарувати українським військовим на фронті. На сьогодні День вишиванки відзначається більш ніж у 50 країнах світу.

В Україні до нього підключаються народні депутати і перші особи держави. По всій країні проходять «мегамарші вишиванок» та флешмоби української культури.