Плівачук К.В.25 квітня 2019 року до Міжнародного дня сім’ї, який відзначатиметься 15 травня, у 5-х класах Сквирського ліцею були проведені уроки українознавства на тему «Родинні цінності», на яких формувалося у дітей уявлення про сім’ю як спільноту рідних людей, про приналежність кожного учня до своєї сім’ї. На уроці було вивчено основні поняття: рід, родина, родовід, сімейні цінності, сімейні традиції.

Показати всі фото>>>

Під час заняття учні вчилися шанувати й любити своїх батьків та інших членів родини, збагачувати й оберігати родинні традиції, реліквії; розвивали позитивне ставлення до рідної домівки та ведення літопису  родини, оформлення сімейних альбомів, календарів.

Діти підбирали прикметники до слова сім’я, розв’язували кросворди, підбирали синоніми до слів батько, мати, дідусь, бабуся, називали прислів’я про батьків, складали сенкан до слів «сім’я», «родина». Кожен склав вислів, що складався з одного речення: “За що я люблю своїх батьків”.

У 6-Б класі було проведено урок на тему: “Сім’я в Україні”. Урок був проведений за допомогою інтерактивних технологій. Учні поділилися на 3 групи. Кожна група отримала завдання, які спільно вирішували.

«Без сім’ї немає щастя на землі», – наголошує народне українське прислів’я, яке учні пояснювали, як вони це розуміють. У висловах шестикласники наголошували, який глибокий зміст закладено в цьому простому, на перший погляд, твердженні. Адже діти не уявляють свого життя без рідних людей, які завжди готові зігріти їх теплом і ласкою, любов’ю, бажанням допомогти й розрадити. Материна ніжна турбота, батькова вимогливість і сила, братова підтримка, бабусина доброта… Хіба може бути щасливою людина без усього цього? Яких би життєвих перипетій не зазнавала людина, які б перешкоди не долала, як би не страждала – завжди вона знаходить прихисток і розраду в сім’ї, де її підтримують, розуміють, жаліють.

Учні записали визначення  поняття «сім’я», розв’язували кросворд «Хто кому доводиться», визначили сімейні традиції, з поданих букв складали слова, виконали вправу »Склад сім’ї», здійснювали пошук «Квітка родинного щастя», розв’язували завдання із «Скарбнички минувшини», утворювали пари слів, складали сенкан до слова «родина», асоціативний кущ,  гру «Збери прислів’я». Наприкінці уроку зробили висновок, що українці завжди дуже високо цінували сімейний затишок, сімейні цінності й традиції. Культ батька-матері й щасливої родини, де панує злагода, властивий нашій народній педагогіці споконвіку, бо лише сім’я може захистити людину в такому непередбачуваному й жорстокому світі.

Сім’я – це пристань і гавань
Сюди повертаємось знов і знов
Із мандрів далеких і плавань –
Тут вічно панує любов.