IMG_20190312_15200312 березня 2019 року згідно плану науково-практичних масових заходів Національної академії педагогічних наук України на 2019 рік відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Ціннісні засади реалізації ідей Нової української школи». Організатори конференції – Відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України; Інститут проблем виховання НАПН України; КНЗ КОР «Київський обласний інститут  післядипломної освіти педагогічних кадрів».

Мета конференції – обговорення та пошук рішень актуальних проблем сучасної педагогічної науки та практики щодо реалізації ідей Нової української школи; впровадження педагогіки партнерства у взаємодії закладів освіти, сім’ї та громадськості у формуванні в учнів духовно-моральних цінностей.

З доповідями на пленарному засіданні конференції виступили наукові співробітники Інституту проблем виховання НАПН України: Канішевська Л. В., заступник директора Інституту проблем виховання НАПН України з науково-експериментальної роботи, доктор педагогічних наук, професор; Шахрай В.М., завідувач лабораторії виховання в сім’ї та закладах інтернатного типу Інституту проблем виховання НАПН України, доктор педагогічних наук, доцент; Гончар Л.В., провідний науковий співробітник лабораторії виховання в сім’ї та закладах інтернатного типу Інституту проблем виховання НАПН України, доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник; Бендерець Н.М., в.о. ректора Комунального закладу КНЗ КОР «КОІПОПК», доцент кафедри суспільно-гуманітарної освіти, кандидат педагогічних наук; Плівачук К.В., доцент кафедри суспільно-гуманітарної освіти КНЗ КОР «КОІПОПК», кандидат педагогічних наук, заслужений вчитель України.

IMG_20190312_104241У роботі конференції взяли участь наукові співробітники Інституту проблем виховання, викладачі Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів, викладачі та студенти закладів вищої освіти України, вчителі.

IMG_20190312_145205Педагоги Сквирщини долучилися до роботи конференції та виступили з доповідями у секції «Ціннісні орієнтири навчання і виховання в закладі загальної середньої освіти»: Цимбалюк Василь Іванович, учитель української мови та літератури НВК «Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ступенів», кандидат педагогічних наук, заслужений учитель України виступив із доповіддю «Одна з найбагатших, наймелодійніших і найстародавніших мов світу»; Хіврич Світлана Миколаївна, заступник директора з виховної роботи, учитель української мови і літератури Великополовецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитсадок» поділилася досвідом з теми  «Використання прийомів едьютеймента на теренах сучасної української освіти»; Ярмульська Іванна Володимирівна, учитель української мови та літератури НВК «Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ступенів» доповіла про «Формування соціальної компетентності учнів на уроках української літератури».

В ухвалі конференції наголошено на необхідності активного впровадження ціннісного складника в освітній процес закладів освіти України, що сприятиме вихованню патріота, громадянина, відповідальної особистості як за своє життя, так і за життя соціального і природного оточення, без чого неможливий належний поступ українського суспільства.