7 лютого 2019 року в залі засідань Сквирської райдержадміністрації відбулася презентація книги «Розповіді про Україну», авторами якої є вчителі Сквирського ліцею, видатні земляки, ентузіасти, кандидати педагогічних наук, заслужені учителі України: Василь Іванович Цимбалюк, Катерина Володимирівна Плівачук, Віталій Вікторович Жайворонок – доктор філологічних наук, старший науковий співробітник Інституту мовознавства імені Потебні Національної академії наук України, Сергій Павлович Рудюк – історик, заступник з наукової та культурно- просвітницької роботи Генерального директора Національного музею народної архітектури та побуту України. Книга опублікована за редакцією доктора філологічних наук, академіка, лауреата Міжнародної премії Йоганна Готфріда Гердера Петра Петровича Кононенка.

До авторів та присутніх звернулась заступник голови райдержадміністрації Ірина Олександрівна Петрусевич. Вона подякувала авторам за величезну роботу, можливість сьогодні мати цінну й важливу книгу для самостійного читання з українознавства для вчителів, учнів, батьків, широких кіл громадськості, української діаспори. У ній у доступній формі подаються елементарні основи українознавства, поглиблюються знання про Україну, її історію та культуру. Україна постає перед читачем у всій цілісності й самобутності.

Зі словами вдячності авторам видання звернувся голова районної ради Василь Васильович Гриша. Від імені районної ради Василь Васильович вручив В.І. Цимбалюку і К.В. Плівачук подарунки.

Плівачук К.В. і Цимбалюк В.І. щирі слова подяки висловили від усього авторського колективу тим, хто матеріально підтримав видавництво книги, фінансово посприяв у її виданні, а саме голові Сквирської районної державної адміністрації В.В. Галюку, відділу культури, релігій, туризму, молоді та спорту райдержадміністрації, депутатам Сквирської районної ради та її голові В.В. Гриші.

Автори розповіли про роботу над цією книгою. Щоб мати успішне майбутнє, треба звертатись до людської пам’яті – до тієї народної криниці, яка напуває нас неоціненним скарбом минулого.

За матеріалами сайту Сквирської РДА