P147088313 грудня 2018 року учні 5-Б класу НВК “Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ступенів” разом із класним керівником Джуською Анною Володимирівною провели веселі і колоритні “Андріївські вечорниці”. Віддаючи шану минулому, беручи все найкраще в наше сьогодні, ліцеїсти у родинному колі відроджували усе найдорожче, що є в народі: його пісню, мову, історію.

Як і годиться, першими до оселі завітали дівчата із дзвінкими піснями, а за ними хлопці з веселими жартами. Їх зустріла господиня – класний керівник із головним атрибутом свята – калитою, символом Сонця, щастя, достатку, добробуту та надії. Ворожінням, іграми, конкурсами, сценками, кусанням калити та танцями продовжились вечорниці.

Багато гарних українських пісень пролунало на святі. Перед дітьми і батьками ожили давні традиції нашого народу. Хлопці уміло справилися із забиванням цвяхів, а дівчата показали себе справжніми господинями під час ліплення вареників. Усім до вподоби прийшлися калита, вареники, пироги, та інші смаколики, якими щедро пригощали присутніх, а приготовані вони були дбайливими руками матусь учнів 5-Б класу.

Організували вечорниці з метою підтримки та поширення народних традицій, адже свято Андрія — це веселий настрій, давні звичаї та магічні дійства, що вселяють у людей віру в найкраще.
Відчути атмосферу свята можна було, лише побувавши на таких вечорницях — по-домашньому милих, по-козацьки галасливих, по-українськи — щедрих.

Переглянути всі фото>>>