P146030321 жовтня 2018 року учні 10 класу НВК “Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ступенів” з класним керівником Гетьман Іриною Володимирівною здійснили екскурсійну поїздку в місто Київ.

Десятикласники побували на осінній виставці квітів – «Фестиваль хризантем» на Співочому полі, яка цьогоріч мала музичний супровід. Свіже повітря, захоплюючі квіткові інсталяції подарували всім незабутні емоції.

Відвідали Меморіал над Дніпром – Національний музей історії України у Другій світовій війні.

Шлях до головної споруди розпочинається від колишньої Московської брами Старої Печерської фортеці XVIII століття. Звідси пролягла широка алея, що відкриває панораму музейного містечка. На майданчиках біля гранітних сходів встановлено 76-мм гармати зразка 1942р. До музею веде галерея, де розміщено п’ятиметрові бронзові горельєфні композиції, що відтворюють мужність прикордонників, нескореність тих, хто опинився на окупованій території, самовідданість учасників руху Опору та трудівників тилу. Ліворуч на пагорбі – чаша «Вогонь Слави», праворуч на спеціальному майданчику розташовано експозицію виставки бойової техніки та озброєння – танки, артилерійські гармати і міномети, легендарні «катюші», літаки тощо. Неподалік вишикувалася техніка, зокрема БМП, БМД, гелікоптер, артилерійська зброя, задіяна у збройних конфліктах другої половини ХХ сторіччя.

Галерея веде до головної площі Меморіалу, де встановлено багатофігурні скульптурні композиції: «Передача зброї» та «Форсування Дніпра». Домінантою Меморіалу є скульптура «Батьківщина-мати» .

Під час оглядової екскурсії «Україна. Війна. Власна пам’ять» ліцеїстам розповідали про героїзм, звитягу, жертовність і трагедію народу України в період Другої світової війни. Висвітлювали загальні події війни та окремі історичні факти.

P1460354Найбільше захоплень викликав підйом «Краєвид» на висоту 36,6 м. Діти в супроводі екскурсовода піднялись на оглядовий майданчик, що розміщений по колу підніжжя скульптури. Зі східної та західної сторін знаходяться військові біноклі з 30-кратним оптичним збільшенням, які дали можливість помилуватися краєвидами Києва.

Учні цікаво та з користю провести час у музеї.

Переглянути всі фото>>>