Header image alt text

Сквирський ліцей

Офіційний сайт

Конкурс декламаторів віршів Кобзаря

Автор: taisa. Дата: 02/28/2014
Публікація: Новини 

28 лютого 2014 року в 1-Б класі НВК “Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ступенів” було проведено конкурс декламаторів поезії Тараса Шевченка. Довгий час ретельної підготовки до заходу дав гарні результати. Всі учні класу отримали дипломи переможців. Після виступів кожен першокласник дав обіцянку гарно вчитися, бути людяними, гідними нащадками Великого Кобзаря.

Для учнів 1-4 класів 26 лютого 2014 року в НВК Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ступенів” пройшло літературне свято “Дитячі роки Тараса Шевченка”. Свято проводили учні 3 класу, класний керівник якого Олена Анатоліївна Боярська. На заході учні декламували вірші Т.Г. Шевченка, показали інсценівки “Зіркове небо” та “Залізні стовпи”. Ансамбль дівчат 2-4 класів виконав пісню “Садок вишневий коло хати”. На закінчення свята педагог-організатор Храпак Наталія Анатоліївна провела вікторину “Чи знаю я твори Тараса Шевченка?”. Урочиста подія закінчилася виконанням пісні “Я люблю свою країну”.

Детальніше

27 лютого 2014 року в Сквирському районному центрі дитячої та юнацької творчості був проведений квест, присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка. Захід проводили старшокласники, які входять до районної ради дітей “Лідер”. Учасниками квесту були учні 9-х класів загальноосвітніх навчальних закладів міста Сквири. Для успішного виконання завдань потрібно було знати творчу спадщину Кобзаря та його біографію. Перемогу здобули старшокласники Сквирської ЗОШ І-ІІІст.№1, а ІІ та ІІІ місця вибороли команди Сквирської ЗОШ І-ІІІ ст.№2. та Сквирської ЗОШ І-ІІІ ст. №3. Надіємося, що команда нашого навчального закладу переможе в інших заходах.

У НВК “Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ступенів” традиційно проходять заходи, присвячені видатним постатям. 25 лютого 2014 року минуло 143 роки від дня народження Лесі Українки. Учитель української мови та літератури Ярмульська Іванна Володимирівна з цієї нагоди для учнів 5-11 класів провела лінійку “Леся Українка – найславетніша українська поетеса”.

Леся Українка (Лариса Петрівна Косач) – окраса і гордість української нації, одна з фундаторів новітньої української літератури. Вона давно посіла чільне місце в світовій літературі, стала народною в найширшому розумінні цього слова.

Детальніше

Інтелектуальна гра “Любіть УКРАЇНськУ”

Автор: taisa. Дата: 02/21/2014
Публікація: Новини 

Міжнародний день рідної мови – день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. 21 лютого 2014 року в НВК “Сквирський ліцей – загальноосвітня школа І-ІІ ступенів” з учнями 9 класу було проведено інтелектуальну гру “Любіть УКРАЇНськУ”. Автором ідеї і організатором гри була Іванна Володимирівна Ярмульська. Гра містила чотири раунди. Під час заходу учні удосконалювали мовну компетентність та збагачували словниковий запас, розвивали швидкість мислення та пам’ять. Діти із захопленням відповідали на поставлені запитання, адже рідна мова відкриває кожній людині чарівний світ пізнання.

 

Детальніше

19 лютого 2014 року в Сквирському районному центрі дитячої та юнацької творчості відбувся конкурс декламаторів поезії Т.Г. Шевченка. У заході взяли участь учні загальноосвітніх навчальних закладів та вихованці Центру творчості.

Результати виступу учнів НВК “Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ступенів”:

1 місце – Сичевська Ірина (3 клас), Кондратенко Анастасія (11 клас).

2 місце – Федоренко Олександра (4 клас), Суслов Даніїл (5 клас), Данченко Ольга (8 клас), Бурлачук Марія (9 клас).

3 місце – Собчук Андрій (8 клас), Оксенюк Дмитро (8 клас).

Ти вічний біль, Афганістан

Автор: taisa. Дата: 02/15/2014
Публікація: Новини 

14 лютого 2014 року у НВК “Сквирський ліцей -ЗОШ І-ІІ ступенів” проведено лінійку, уроки пам’яті та години спілкування з нагоди вшанування учасників бойових дій на території інших держав. 15 лютого 1989 року останній радянський солдат покинув територію Афганістану. У цілому за 10 років війни близько 160 тисяч українців пройшли афганське пекло, багато з них, не повернулися додому. Щорічно напередодні 15 лютого все людство віддає данину пам’яті та поваги воїнам, які загинули, виконуючи свій військовий обов’язок. Ця дата дає можливість юному поколінню поглянути на історію, зрозуміти, що головним героєм афганської війни був простий солдат, для якого військовий обов’язок був справжнім подвигом. А наш обов’язок – зробити все можливе, щоб подібне “Афгану” кровопролиття ніколи більше не повторилося, біль війни назавжди залишився в минулому.

Тренінг “Ми за здоровий спосіб життя”

Автор: taisa. Дата: 02/10/2014
Публікація: Новини 

10 лютого 2014 року в навчальному закладі з учнями 6, 7 та 8 класів проведено тренінг “Ми за здоровий спосіб життя”. Соціальний педагог Юлія Сергіївна Зінчук обрала сучасні форми проведення, тому тренінг справив на учасників яскраві враження. Виконуючи цікаві завдання учні зробили вибір на користь здорового способу життя, усвідомили важливість його досягнення. У групах були вироблені правила дбайливого та відповідального ставлення до власного здоров’я. Також провели обговорення питання, що потрібно берегти не лише своє здоров’я, а й здоров’я оточуючих людей. На завершення заняття учні колективно створили “Модель здоров’я” та склали “Шлях здорового способу життя”.

Детальніше

Учні 1-А та 1-Б класу ретельно готуються до конкурсу декламаторів поезії Тараса Шевченка. Учитель Хомочкіна Віра Петрівна в класі оформила разом з учнями куточок Великого Кобзаря, окрасою якого є вишитий портрет поета та вишитий вірш “Заповіт”.

Марина Асламович, учениця 1-Б класу, вже вивчила декілька віршів Кобзаря, натхненно їх декламує і надіється перемогти в конкурсі. Марина – активна учасниця конкурсів, акцій та заходів, що проходять у нашому навчальному закладі. Завжди охоче допомагають Марині у справах всі члени родини. Дівчинка росте відповідальною, старанною та працьовитою.

 

У НВК “Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ступенів” пройшло засідання районного методичного об’єднання вчителів біології. Основні питання, які розглядали вчителі – продуктивне навчання як основа стратегії розвитку інноваційної особистості та реалізація технології продуктивного навчання на уроці. Наталія Василівна Гудзенко, вчитель-методист, провела відкритий урок у 10 класі біолого-хімічного профілю на тему “Вірусні захворювання людей і тварин. Шляхи зараження, симптоми і заходи профілактики вірусних захворювань”. Одним із елементів уроку був захист учнями міні-проектів. Десятикласники виявили ґрунтовні знання матеріалу та вміння самостійно досягати поставленої мети.

Детальніше

150 років від дня народження В.І. Самійленка

Автор: taisa. Дата: 02/03/2014
Публікація: Новини 

3 лютого 2014 року учні 9-А класу Вітюк Максим, Матківська Вікторія, Ціпок Вікторія провели лінійку для учнів 5-11 класів, присвячену 150-річчю від дня народження Володимира Самійленка. Поет-лірик, сатирик, драматург, перекладач — В. Самійленко в усіх жанрах творчості виявив себе як митець з тонким відчуттям слова, своїми темами, неповторною манерою письма, з оригінальним підходом до традиційних тем. Поетична спадщина В. Самійленка включає ліричні і сатиричні вірші, переклади творів з російської та зарубіжної класики. Учні розповіли, що в своїх віршах В. Самійленко торкається традиційної теми ролі митця, мистецтва в суспільному житті: «Пісня», «Елегії», «Орел», «Не вмре поезія», «На роковини смерті Шевченка», «26 лютого», цикл «Вінок Тарасові Шевченку, 26 лютого». Роль Шевченка у розвитку української мови поет розкрив у поезії «Українська мова (Пам’яті Т. Г. Шевченка)», що стала широко відомим хрестоматійним твором.