Header image alt text

Сквирський ліцей

Офіційний сайт

День пам’яті героїв Крут

Автор: taisa. Дата: 01/29/2014
Публікація: Новини 

29 січня 2014 року у навчальному закладі проведена лінійка, присвячена Дню пам’яті героїв Крут. Старшокласники розповіли про події, які відбулися 29 січня 1918 року, про встановлення пам’ятника героям Крут. Олександра Чвирук продекламувала вірш П. Тичини “Пам’яті тридцяти”. Загиблих героїв вшанували хвилиною мовчання. Битва під Крутами – один із важливих сюжетів сучасної української історичної пам’яті, який вже давно перестав сприйматись як рядова історична подія.

28 січня 2014 року серед учнів 2-7 класів проведено конкурс декламаторів поезії Т.Г. Шевченка. Учні обрали для декламування вірші на різну тематику: про людську долю, природу та історичні події. Переможці шкільного етапу конкурсу братимуть  участь у районному конкурсі декламаторів поезії Т.Г. Шевченка, який відбудеться 16 лютого 2014 року.

Наша мета – гарно вчитися

Автор: taisa. Дата: 01/28/2014
Публікація: Новини 

У нашому навчальному закладі вже другий рік навчаються діти з багатодітної родини Бондарів. У цьому році в перший клас прийшли Аліна і Віка Сиволап. Дівчата дуже старанні у навчанні, наполегливі, люблять читати, вчити вірші напам’ять. Після уроків Аліна і Віка із старшими сестричками відвідують школу мистецтв, де вчаться грати на бандурі. Діти родини Бондарів працьовиті, доброзичливі, привітні, виховані, активні у громадському житті навчального закладу.

175 років від дня народження Павла Чубинського

Автор: taisa. Дата: 01/27/2014
Публікація: Новини 

Після виконання Гімну в навчальному закладі проведено лінійку, присвячену ювілейній даті – 175-річчю від дня народження  Павла Чубинського, автора слів Гімну України. Павло Платонович Чубинський – відомий вчений-етнограф, поет і журналіст, юрист, активний діяч українського національного руху на Правобережній Україні. Він народився 27 січня 1839 року на хуторі поблизу Борисполя (нині ця територія у межах міста). Його вірш “Ще не вмерла Україна” підкорив рідкісну для поезії вершину — став неперевершеним виразником загальнонаціональних устремлінь, символом нації. Лінійку провела учениця 11-Б класу Кондратенко Анастасія.

Інтелектуальний конкурс “Веселка”

Автор: taisa. Дата: 01/24/2014
Публікація: Новини 

24 січня з учнями 5 класу педагог-організатор Наталія Анатоліївна Храпак провела інтелектуальний конкурс “Веселка”. П’ятикласники об’єдналися в 4 команди і змагалися за першість у науковій вікторині, поетичній хвилині, відгадуванні мелодії; виконували завдання на складання слів, розв’язували логічні задачі. Всі конкурси були творчими, вимагали  виявлення креативного мислення.

Детальніше

Соціальний педагог Юлія Сергіївна Зінчук та практичний психолог Ірина Євгеніївна Хронюк провели з учнями 9-А класу профорієнтаційний тренінг “Назустріч майбутньому”. Педагоги ставили за мету привернути увагу учнів до питання важливості вибору професії, вчити бачити свої реальні перспективи і можливості, нести особисту відповідальність за своє майбутнє, розвивати вміння планувати і досягати професійних цілей, раціонально використовувати час.

Сценарій заходу (завантажити)

Заняття №2 з майбутніми першокласниками

Автор: taisa. Дата: 01/23/2014
Публікація: Новини 

З нетерпінням чекали зустрічі майбутні першокласники зі своїми вчителями. Наталія Анатоліївна Храпак та Світлана Володимирівна Галашевська підготували завдання згідно з програмою заняття. Діти виконували вправи “Домалюй кошеняті клубочки” та “Допоможи автомобілістові”, відгадували загадки про шкільне приладдя, вивчили скоромовку “Попід грядку рив кріт ямку”, вивчили віршовану фізкультхвилинку, провели гру на розвиток уваги «Так і ні». Практичний психолог Ірина Євгеніївна Хронюк провела батьківський всеобуч на тему: “Емоційно-вольова готовність дитини до школи”.

Фізична зарядка

Автор: taisa. Дата: 01/23/2014
Публікація: Новини 

Виконання фізичної зарядки на перерві учнями нашого навчального закладу було сприйнято на позитиві. Учням подобається те, що зарядку разом з ними виконують й учителі. У класах, оснащених мультимедійними засобами вправи виконуються під супровід відео та музики. Ділячись враженнями, старшокласники зазначили, що активні рухові перерви додають гарного настрою та підвищують працездатність. Детальніше

22 січня – День соборності України

Автор: taisa. Дата: 01/22/2014
Публікація: Новини 

P1020672Учні 11-х класів, Кондратенко Анастасія, Ібатов Вадим, Чвирук Олександра, Гавронська Анастасія,  провели для старшокласників лінійку, присвячену Дню соборності України. День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. Детальніше

Конкурс на кращий твір про Т.Г. Шевченка

Автор: taisa. Дата: 01/22/2014
Публікація: Новини 

У навчальному закладі пройшов конкурс серед учнів 8-11 класів на кращий твір про Т.Г. Шевченка. Ініціатором конкурсу виступила Плівачук Катерина Володимирівна, кандидат педагогічних наук, заслужений вчитель України. Переможці конкурсу будуть оголошені 28 січня 2014 року. Учням було запропоновано такі теми: “Тарас Шевченко і народна українська пісня”, “В душі народу словом заповітним, він залишив глибокий слід”, “Ми є нащадками славного Тараса”.

Вислови учнів із творів  про Тараса Григоровича Шевченка

Цілком по-новому зазвучали для мене вірші Т.Г. Шевченка. З вражаючою силою Шевченкові рядки долають часову відстань. Він вчить нас своєю поезією найвищих цінностей: гідності, національному духу, національній самосвідомості. Він до останнього подиху стояв за незалежність нашої України. На мою думку, Україна для Шевченка була тією музою, що надихала його до творчості.  (Чвирук Олександра, учениця 11-А класу)

Шевченко є символом духовності нашої Української держави. Вірші Тараса Григоровича Шевченка пробуджують у душах українців любов до свободи, волелюбності, національної гідності, вони є закликом до народу боротися за краще життя. Йому не однаково, яке життя буде в Україні, тому він і є носієм духовних цінностей: любов, добро, мати, Україна, Бог. Його ім’я і слово було дороговказом нашому народові до волевиявлення 24 серпня 1991 року. «Кобзар» Тараса Шевченка є реліквією, яку потрібно берегти для майбутніх поколінь. (Гавронська Анастасія, учениця 11-А класу).

Я горда з того факту, що Великий Кобзар відвідав моє рідне місто Сквиру. Саме тут він записав народну творчість, що збагатила його творчу палітру, надихнула на написання нових творів про народного месника Швачку. Нині не кожне місто може пишатися тим, що саме тут ступала нога видатного сина України-Тараса Григоровича Шевченка. (Деркач Дарина, учениця 9-Б класу)

Українська народна пісня і Шевченко. Вони є нерозлучні. Народна пісня його надихала на творчість. Недаремно його поезії стали піснями нашого народу. Який величний образ могутньої ріки нашої України Дніпра змальовує він. «Реве та стогне Дніпр широкий…». Дніпро – доля нашого народу, її символ. І саме цим образом він показує, що народ наш є борець за свою незалежність, за волю, щастя. (Матківська Вікторія, учениця 9-А класу)

Щирим патріотом України був Тарас Шевченко. він прославляв її у своїх творах, прагнув, щоб життя його народу було щасливим, вільним. На мою думку Шевченко і Україна невіддільні один від одного. Він нашу державу прославив на весь світ. (Куца Тетяна, учениця 9-А класу)

Я вважаю, що кожен українець пишається тим, що саме він народився в країні, яка дала життя великій людині – Тарасу Шевченку. (Хандожинська Анна, учениця 9-А класу)

Ким для нас, українців, є Тарас Шевченко? Пророком, генієм, будителем народу, національним борцем. Він прагнув донести до нас віру в перемогу добра над злом. Він закликав до повстання, до боротьби за свободу своєї держави. Отже, завдяки Тарасовому слову ми зараз живемо вільно, незалежно від інших. (Оксенюк Дмитро, учень 8 класу)

Моя родина завжди дотримується українських традицій, шанує рідну мову. Ми полюбляємо збиратися ввечері разом, читаючи поезії Тараса Шевченка, співаючи пісні на його слова. Для нашої родини великий Кобзар є прикладом справжнього українця. (Титарчук Олександра, учениця 8 класу)

Найбільшим ідеалом для мене є великий поет, великий українець Тарас Шевченко. Ніщо не змогло примусити замовчати вірного сина України, людину, небайдужу до своєї родини, рідної землі, земляків своїх українців. (Кузьмичьов Олександр, учень 8 класу)

Патріотична хвилина у навчальному закладі

Автор: taisa. Дата: 01/21/2014
Публікація: Новини 

Після завершення зимових канікул, із першого навчального дня у нашому навчальному закладі перші уроки розпочинаються з Гімну України. Ця норма була затверджена Департаментом освіти і науки Київської облдержадміністрації на виконання доручення губернатора Анатолія Присяжнюка. Детальніше

Контрольні роботи в МАН

Автор: taisa. Дата: 01/20/2014
Публікація: Новини 

18 січня 2014 року юні науковці Сквирського району, серед яких 11 ліцеїстів, взяли участь у написанні контрольних робіт ІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт в Малій академії наук України.

Перше заняття в Школі майбутніх першокласників

Автор: taisa. Дата: 01/16/2014
Публікація: Новини 

16 січня 2014 року Галашевська Світлана Володимирівна та Храпак Наталія Анатоліївна провели перше заняття з майбутніми першокласниками. Для знайомства діти стали в коло і провели гру “Бажаємо добра!”. Кожна дитина вибрала собі квіточку, в серединці якої було написане її ім’я. Всі квіти майбутні школярі наклеїли на “галявину”. Детальніше

Районний шаховий турнір

Автор: taisa. Дата: 01/09/2014
Публікація: Новини 

9 січня 2014 року в НВК “Сквирський ліцей- ЗОШ І-ІІ ступенів” пройшли районні змагання з шахів серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів за програмою Спартакіади школярів у 2013-2014 навчальному році.

Команда нашого навчального закладу здобула перемогу в шаховому турнірі. Команду представляли Кузмічьов Олександр (8 кл.), Гайдай Леся (5 кл.), Чвирук Данило (5 кл.), Дудка Ігор (11 кл.). Вітаємо переможців і бажаємо успіхів у наступних змаганнях!

Секційні засідання вчителів

Автор: taisa. Дата: 01/09/2014
Публікація: Новини 

У НВК “Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ст.” 9 січня 2014 року відбулися секційні засідання вчителів Сквирського району. У навчальному закладі працювало 6 секцій: учителів початкових класів, іноземної мови, української мови та літератури, світової літератури, історії та правознавства, математики.

Детальніше