Header image alt text

Сквирський ліцей

Офіційний сайт

30.11.2012 – Тренінгове заняття у 8-А класі

Автор: taisa. Дата: 11/30/2012
Публікація: Новини 

Цікаво пройшла у 8-А класі година психолога, яку провела Ірина Євгеніївна, у формі тренінгу “Як ми сприймаємо себе, і як ми сприймаємо інших”. Мета заняття – усвідомлення власної індивідуальності, неповторності; формування основ самопізнання, самооцінки, позитивного самоставлення до дотримання норм етикету. Кожен учасник через активну участь в інтерактивних вправах удосконалював готовність працювати над собою та над своїми моральними якостями. Учні проаналізували власну поведінку, взаємодіючи з іншими. На тренінг були запрошені перша вчителька Віра Петрівна та класний керівник Ольга Леонідівна, які брали активну участь у всіх вправах.

У ліцеї відбувся районний семінар-практикум учителів математики. Основним питанням семінару було “Формування творчої особистості учня в процесі вивчення математики”. Практично-презентаційний блок провела вчитель математики ліцею Котюк Тетяна Олександрівна. Учасники семінару відвідали урок алгебри і початків аналізу в 11-Б класі  математичного профілю. Тема уроку – “Методи розв’язування показникових нерівностей”.

Інформаційно-методичний блок провів методист відділу освіти Сквирської райдержадміністрації Підборочинський Михайло Богданович. Учителі математики взяли участь в інтерактивному занятті “Олімпіада з математики як засіб розвитку творчої особистості”.

23 листопада учні ліцею стали учасниками Міжнародного природничого інтерактивного конкурсу “Колосок”. Питання конкурсу, за враженнями учасників, були цікавими, несподіваними, охоплювали широке коло питань про чудеса живої природи, незвичайні властивості речовин, дива техніки.  Рекомендуємо завітати на сайт конкурсу http://kolosok.lviv.ua/

Здорові сім’ї – це чудово!

28 листопада 2012 року відбулися спортивні змагання, у  яких взяли участь учні початкових класів та їхні батьки. Родини змагалися у силі, спритності, винахідливості, кмітливості.

Захищати честь класів доручили сім’ям учня 1 класу Бай Олександра, учня 2 класу Тишкевича Олександра, учня 3 класу Лубківського Артема, учня 4 класу Нагібнєва Давида.

Всі команди спортивно загартовані, виконували вправи залюбки, з жартами.

Гарний настрій учасникам змагань створили вболівальники. Учні груп підтримки танцювали, співали та декламували.

По закінченню свята члени журі побажали всім учасникам спортивних перемог, сили, здоров’я і радості.

20.11.2012 – Гра “Геліантус”

Автор: taisa. Дата: 11/21/2012
Публікація: Новини 

20 листопада 2012 року учні нашого ліцею взяли участь у Третій Міжнародній природознавчі грі «Геліантус». Завдання гри були цікавими і несподіваними за змістом.

Про гру «Геліантус»  Ви можете детальніше дізнатися з офіційної сторінки: http://www.helianthus.com.ua/

 

16.11.2012 – Шаховий гурток

Автор: taisa. Дата: 11/18/2012
Публікація: Новини 

На фото: учні 1 класу вивчають дебютні комбінації.

У ліцеї впродовж багатьох років працює гурток з шахів. Керівник гуртка Анатолій Йосипович Дзярик згуртував навколо себе прихильників стародавньої гри з дня початку роботи в ліцеї, а саме з 2004 року. За цей час багато дітей не тільки пізнали ази шахів, але й поступово підвищують свій рівень майстерності, беручи участь у різноманітних змаганнях. Ліцеїсти – неодноразові чемпіони першості району з шахів та призери обласних змагань.

Головне завдання занять шахового гуртка можна розглядати в двох аспектах.

Перший аспект – виховний. Заняття шахами справляють благотворний вплив на всіх дітей, сприяють підвищенню інтелектуального рівня, вдосконаленню творчої особистості.

Другий аспект – спортивний. З гуртківців можуть зрости розрядники, майстри спорту, які успішно виступатимуть у змаганнях міста, району, області, країни.

Навчально-виховне завдання – розвиток творчої активності школярів, розвиток логічного мислення, заохочення до самовдосконалення.

У плануванні роботи гуртка Анатолій Йосипович враховує вікові особливості школярів, основний принцип подачі матеріалу від простого до більш складного. Велику увагу керівник приділяє розвитку уяви, логіки, самоаналізу.

На фото: Учні 8 класу відпрацьовують виграшну стратегію.

Зустріч з працівником пожежної частини

Автор: taisa. Дата: 11/16/2012
Публікація: Новини 

Тарнавський Роман, пожежник-рятувальник Сквирського відділення, розповів учням про мужню професію. Пожежник-рятувальник здійснює гасіння пожеж, порятунок і евакуацію людей, а також запобігає подібним випадкам. Піб час бесіди радив учням дотримуватися правил протипожежної безпеки, навчав як потрібно діяти під час лиха. Нагадав, що пожежникам часто доводиться ризикувати життям, рятуючи постраждалих.

У нашому ліцеї традиційно у День української писемності та мови пройшла учнівська конференція, яку підготували та провели Наталія Іванівна Поліщук, Валентина Сергіївна Кочина, вчителі української мови та літератури та учні 11-х класів.

В Україні, 9 листопада, відзначають День української писемності та мови. Це свято було встановлено указом Президента України Леоніда Кучми у 1997 році та відзначається щорічно в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія, ченця Києво-Печерського монастиря (близько 1114 р.), давньоруського письменника і літописця, одного з авторів “Повісті минулих літ”.

Вважається, що саме із преподобного Нестора Літописця і починається письмова українська мова. Також є припущення, що писемність на території України мала кілька варіантів. Одним з варіантів можна вважати писемність Північного Причорномор’я, де користувалися абеткою, ідентичною грецькій або римській (латиниці), а у східних районах (особливо скіфо-сармати) була своя оригінальна писемність, відома в науці під назвою сарматських знаків. Ці знаки були схожі на вірменські та грузинські письмена.

День української писемності та мови – це не тільки державне, а й церковне свято. Перший у сучасній українській мові твір, який відповідає візантійським першоджерелам, православні назвали акафістом Богородиці Холмської. У День української писемності та мови традиційно покладають квіти до пам’ятника Нестору Літописцю. Також цього дня відзначають кращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, що випускають літературу українською мовою.

Всеукраїнський тиждень права

Автор: taisa. Дата: 11/02/2012
Публікація: Новини 

У ліцеї з 22 по 26 жовтня проходив Всеукраїнський тиждень права.

В рамках Тижня було проведено:

22.10. – Турнір юних правознавців (9 клас), вчитель правознавства Громова Т.Р.

Година спілкування «Мої права в моїй школі» (1-4 класи), Класні керівники.

23.10 – Корекційно-розвивальне заняття «Захист своїх прав» (6 клас), практичний психолог Хронюк І.Є.

Конкурс малюнків на тему «Права дитини» (2-4 класи), педагог-організатор Храпак Н.А.

Година спілкування «Знаємо права. Виконуємо обов’язки» (5-8 класи), класні керівники.

24.10 – інформаційне повідомлення «Конституційні процеси в історії Української держави» (10-11 класи), вчитель правознавства Громова Т.Р.

Година спілкування «Відповідальність підлітків за свої вчинки», класні керівники.

25.10 – Корекційно-розвивальне заняття «Захист своїх прав» (5 клас), практичний психолог Хронюк І.Є.

Корекційно-розвивальне заняття «Захист своїх прав» (7 клас), практичний психолог Хронюк І.Є.

25.10 – Анкетування «Що я знаю про Конвенцію ООН Про права дитини»? (10 класи), вчитель правознавства Громова Т.Р.

26.10 – Зустріч на тему «Відповідальність неповнолітніх перед законом» з помічником прокурора Сквирського району Постельгою Олександром Анатолійовичем (8, 9, 11 класи).

У бібліотеці постійно діє виставка на тему «Межу закону не переступи».