17 жовтня 2012 року заступник директора ліцею Таїсія Заруднюк взяла участь у науково-практичному семінарі для директорів загальноосвітніх навчальних закладів Київської області “Технологія розроблення та реалізації міжнародних освітніх проектів і програм у навчальному закладі”. Семінар проходив у спеціалізовані школі І-ІІІ ступенів №5 міста Бровари.

У ході роботи семінару обговорювалися наступні питання:
- управління міжнародною діяльністю навчального закладу;
- створення умов у закладі освіти для здійснення міжнародної діяльності;
- шляхи реалізації міжнародних освітніх проектів і програм у навчальному закладі;
- роль міжнародного партнерства для становлення успішного громадянина держави.
Велике враження справило на присутніх привітання для учасників семінару мовами, що вивчаються у навчальному закладі: англійською, німецькою, французькою, іспанською, польською, російською, яке проходило у вигляді поїздки на Міжнародному потязі до різних країн. Підготувала таку незвичайну подорож Думенко Людмила Григорівна, заступник директора з навчально-виховної роботи.

Відкрила семінар Бендерець Наталія Миколаївна, проректор з міжнародних зв’язків та ІКТ Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів. Наталія Миколаївна ознайомила учасників з метою та завданнями засідання.

Заступник міського голови м. Бровари Виноградова Лариса Миколаївна у своєму виступі наголосила на ролі міжнародного партнерства для становлення успішного громадянина держави, на співпраці з містами-побратимами.

Онищенко Володимир Іванович, начальник управління освіти Броварської міської ради, розповів про організацію міжнародної діяльності в навчальних закладів м. Бровари.

З управлінням міжнародною діяльністю в спеціалізованій школі №5 ознайомив присутніх Федоренко Павло Михайлович, директор школи.

Надзвичайно змістовним був виступ Тезікової Світлани Володимирівни, декану факультету іноземних мов Ніжинського державного університету ім. М.В.Гоголя на тему “Міжнародне партнерство в освіті: здобутки та виклики”.

Думенко Людмила Григорівна, заступник директора, презентувала учасникам семінару результати реалізації освітніх міжнародних проектів та програм у спеціалізованій школі №5.

Учитель польської мови пані Ельжбета Фейнер розповіла про те, як готуються учні школи до участі у міжнародних конференціях, проектах, програмах.

Черней Оксана Іванівна, вчитель англійської мови презентувала результати участі в проекті “Чарівна українська спадщина” в рамках міжнародного конкурсу ЮНЕСКО “Mondialigo School Contest”.

Студентка-магістранка Гентського національного університету, випускниця школи, в режимі on-line розповіла про європейську систему освіти.
Учитель англійської мови Кошарна Оксана Олександрівна презентувала свою діяльність у проекті волонтерського руху “Київ – приймаюче місто” під час проведення “Євро-2012″.

Про свою участь у Міжнародній літній школі під керівництвом Британської ради у 2012 році, яка проводилась на Шацьких озерах розповіла вчитель англійської мови Слюта Оксана Станіславівна.

Боровкова Ольга Станіславівна, вчитель англійської мови, презентувала результати участі учнів школи в Міжнародному Дні екології світу, який проходив у Польщі (2012 р.).

Змістовно і цікаво виступила учениця 11 класу Морозова Юлія, яка за Програмою обміну майбутніх лідерів FLEX 1 рік проживала в американській родині.
Незабутньою виявилася екскурсія до шкільного музею Василя Стуса, яку провела Селіцька Світлана Іванівна, вчитель історії.

Завершився семінар круглим столом з питань організації міжнародної діяльності в закладах освіти. Для роботи з аудиторією Тезікова Світлана Володимирівна використала TurningPoint. Ці інтерактивні клавіатури призначені для швидкого визначення рейтингу відповідей на поставлене питання. Учасники семінару згодилися з тим, що для тренінгів – це необхідний пристрій. Він є зручним для проведення опитування учнів під час інтерактивних занять.





Під час проведення круглого столу були прийняті рішення, які узагальнила Наталія Миколаївна Бендерець.
РЕКОМЕНДАЦІЇ
НАУКОВО-ПРАКТИЧНОГО СЕМІНАРУ
З метою активізації роботи та визначення напрямів подальшої діяльності закладів освіти у міжнародних освітніх проектах та програмах, створення умов для організації міжнародного співробітництва,
рекомендуємо:
1. Ознайомити педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів з досвідом організації участі вчителів та учнів у міжнародних освітніх проектах та програмах, що реалізуються в Україні та Київській області.
Директори загальноосвітніх навчальних закладів
До 01.12.2012
2. Стимулювати участь педагогів та учнів у міжнародних проектах та конкурсах.
Директори загальноосвітніх навчальних закладів
Постійно
3. Розробити методичні рекомендації щодо підготовки та реалізації міжнародних проектів.
Завідуючі районними, міськими методичними кабінетами,
навчально-методичний кабінет іноземних мов КОІПОПК
До 01.12.2012
4. Вивчати і систематизовувати досвід організації міжнародної освітньої діяльності в загальноосвітніх навчальних закладах, висвітлювати його на сайтах відділів освіти районів, міста на порталі КОІПОПК.
Завідуючі районними, міськими методичними кабінетами,
навчально-методичні кабінети школознавства та іноземних мов КОІПОПК
Постійно
5. Ініціювати та здійснювати інформаційний та організаційно-методичний супровід участі в міжнародних проектах та програмах, що сприятиме набуттю вчителями й учнями досвіду міжнародної співпраці.
Навчально-методичні кабінети школознавства та іноземних мов КОІПОПК
Постійно
6. Підготувати матеріали з досвіду роботи адміністрації Броварської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №5 щодо управління міжнародною діяльністю та представити їх на обласну виставку «Освіта Київщини: творчі здобутки, перспективні педагогічні ідеї та технології»
Навчально-методичний кабінет школознавства КОІПОПК,
науково-методичний центр управління освіти Броварської міської ради
До 01. 02. 2013 |
|