17 квітня 2012 року у ліцеї пройшов урок, присвячений пам’яті Володимира Підпалого “Він невмирущий, він живий”.

У минулому році було відзначено 75 років з дня народження Володимира Підпалого, відомого поета, що започаткував оригінальний літературний напрям у когорті поетів-шістдесятників, – «тиху лірику», а його поетичне слово живе, хвилює серця наших сучасників.
Урок пам’яті відкрила Плівачук Катерина Володимирівна, доцент, кандидат педагогічних наук, заслужений учитель України. Ведучі Анна Рябоконь і Кислюченко Іван, учні 10 класу, ознайомили присутніх з основними етапами життя українського поета-шестидесятника. Задушевно звучали вірші Володимира Підпалого у виконанні Котюка Богдана, Короля Владислава, Кузьмак Соломії, Большакова Андрія, Харченко Інги, Мірутенко Наталії, Собчук Ірини, Стадніка Романа, Харченко Яни.
Запрошена на урок дружина поета Ніла Андріївна Підпала, колишній директор Київського лiтературно-меморiального музею Максима Рильського, поділилася спогадами про чоловіка, батька, поета і громадянина.
«Якби треба було одним словом охарактеризувати Володимира, я б відповіла — Любов.
«Треба любити гаряче і багато», — невтомно стверджував він. І уже першим віршем першої збірки заявив про сутність свого покликання:
Якщо життям прийдешнім серце б’ється,
воно й болить з великої любові…
Світлою любов’ю переповнена душа поета до матері, яка рано відійшла за межу:
Я твій портрет
фіалками вберу,
ти ж так любила
голубі фіалки…
Мене ти вчила правді і добру,
мене до праці
ти привчала змалку…
Якось на поетичному вечорі за цей вірш Максим Тадейович Рильський вдячно поцілував у чоло Володю. Своє недовге творче життя творив він скромний і возвеличений образ матері».
Ніла Андріївна презентувала книги з віршами Володимира Підпалого та спогадами про нього: “Золоті джмелі”, “Пішов у дорогу за ластівками: спогади про Володимира Підпалого”, “Тут все з дитинства серцеві знайоме” і подарувала їх для музею історії ліцею. А збірник учнівської творчості “Радосинь” передала для бібліотеки.
Василь Іванович Цимбалюк, кандидат педагогічних наук, заслужений вчитель України, розказав учням про поетів-шестидесятників, згадав студентські роки і дружбу з Володимиром. На згадку про зустріч Василь Іванович вручив Нілі Підпалій збірку творів учнів Сквирського ліцею “Вишневий світ Володимира Підпалого”.
За підсумками ліцейного конкурсу учнівської творчості на здобуття премії імені Володимира Підпалого, який щорічно проводиться в ліцеї, було нагороджено лауреатів конкурсу: Лубківського Артема, учня 2 класу, Середу Олександру, ученицю 4 класу, Риченко Дарину, ученицю 4 класу. Особливо приємно було отримати подарунки від дружини поета Ніли Підпалої.
Вдячні учні подарували дружині поета квіти та сфотографувалися на згадку.
