Header image alt text

Сквирський ліцей

Офіційний сайт

20.04.2012 – зустріч зі студентами з Швеції

Автор: taisa. Дата: 04/23/2012
Публікація: Новини 

20 квітня у ліцей завітали студенти з Міжнародного біблійного інституту з міста Упсала, що поблизу Стокгольма: Riin (Estonia), Ellen (Sweden), Lydia (Sweden), Debora (Norway), Julia (Poland). Кожна з дівчат розповіла про свою країну, захоплення, мрії. Звернули увагу ліцеїстів на те, що не потрібно піддаватися шкідливим звичкам, не вживати алкоголь. Одинадцятикласники спілкувалися з гостями англійською мовою. Виявилося багато спільного у захопленнях, мріях, планах на майбутнє у шведських студентів та наших ліцеїстів. Супроводжували гостей сквиряни Валентин Гитченко і Анатолій Гальчинський.

Під час спілкування Еллен розповіла, що любить грати на піаніно. Тож актовий зал ліцею наповнився чарівними мелодіями у виконанні Еллен зі Швеції та Наталії Гальчинської. Незабутні враження залишаться у нас назавжди.

       

17.04.2012 – Урок пам’яті Володимира Підпалого

Автор: taisa. Дата: 04/18/2012
Публікація: Новини 

17 квітня 2012 року у ліцеї пройшов урок, присвячений пам’яті Володимира Підпалого “Він невмирущий, він живий”.

У минулому році було відзначено 75 років з дня народження Володимира Підпалого, відомого поета, що започаткував оригінальний літературний напрям у когорті поетів-шістдесятників, – «тиху лірику», а його поетичне слово живе, хвилює серця наших сучасників.

Урок пам’яті відкрила Плівачук Катерина Володимирівна, доцент, кандидат педагогічних наук, заслужений учитель України. Ведучі Анна Рябоконь і Кислюченко Іван, учні 10 класу, ознайомили присутніх з основними етапами життя українського поета-шестидесятника. Задушевно звучали вірші Володимира Підпалого у виконанні   Котюка Богдана, Короля Владислава, Кузьмак Соломії, Большакова Андрія, Харченко Інги, Мірутенко Наталії, Собчук Ірини, Стадніка Романа, Харченко Яни.

Запрошена на урок дружина поета Ніла Андріївна Підпала, колишній директор Київського лiтературно-меморiального музею Максима Рильського, поділилася спогадами про чоловіка, батька, поета і громадянина.

«Якби треба було одним словом охарактеризувати Володимира, я б відповіла — Любов.

«Треба любити гаряче і багато», — невтомно стверджував він. І уже першим віршем першої збірки заявив про сутність свого покликання:

Якщо життям прийдешнім серце б’ється,
воно й болить з великої любові…

Світлою любов’ю переповнена душа поета до матері, яка рано відійшла за межу:

Я твій портрет
фіалками вберу,
ти ж так любила
голубі фіалки…
Мене ти вчила правді і добру,
мене до праці
ти привчала змалку…

Якось на поетичному вечорі за цей вірш Максим Тадейович Рильський вдячно поцілував у чоло Володю. Своє недовге творче життя творив він скромний і возвеличений образ матері».

Ніла Андріївна презентувала книги з віршами Володимира Підпалого та спогадами про нього: “Золоті джмелі”, “Пішов у дорогу за ластівками: спогади про Володимира Підпалого”, “Тут все з дитинства серцеві знайоме” і подарувала їх для музею історії ліцею. А збірник учнівської творчості “Радосинь” передала для бібліотеки.

Василь Іванович Цимбалюк, кандидат педагогічних наук, заслужений вчитель України, розказав учням про поетів-шестидесятників, згадав студентські роки і дружбу з Володимиром. На згадку про зустріч Василь Іванович вручив Нілі Підпалій збірку творів учнів Сквирського ліцею “Вишневий світ Володимира Підпалого”.

За підсумками ліцейного конкурсу учнівської творчості на здобуття премії імені Володимира Підпалого, який щорічно проводиться в ліцеї, було нагороджено лауреатів конкурсу: Лубківського Артема, учня 2 класу, Середу Олександру, ученицю 4 класу, Риченко Дарину, ученицю 4 класу. Особливо приємно було отримати подарунки від дружини поета Ніли Підпалої.

Вдячні учні подарували дружині поета квіти та сфотографувалися на згадку.

           

 

Юні астрономи-дослідники

Автор: taisa. Дата: 04/12/2012
Публікація: Новини 

12 квітня – Всесвітній день авіації і космонавтики. Відзначення цього дня у ліцеї розпочалося із спостереженням за Місяцем. О 8 годині ранку Місяць був видимим  на небі, і Руслан Миколайович Гайдай, учитель фізики та астрономії, організував спостереження супутника Землі через телескоп. Ліцеїсти щодня доводять свою зацікавленість наукою, технікою, культурою, історією. Отож, недарма девіз нашого наукового товариства імені Карла Болсуновського “Ми – наукова зміна”. А у своїй діяльності керуємося словами А.Ейнштейна “Видатні особистості формуються не за допомогою красивих слів, а власною працею і її результатами”.

 

Для учнів навчальних закладів Сквирського району у ліцеї проводяться факультативи з української мови, історії, біології та географії. Щосуботи із старшокласниками займаються  Дзярик Анатолій Йосипович, учитель української мови та літератури, Козлова Ольга Леонідівна, учитель історії, Гудзенко Наталія Василівна, учитель біології, Химчук Тетяна Олександрівна, учитель географії. Крім навчання у групах, учні мають змогу працювати з учителем на індивідуальних заняттях. Міжшкільні факультативи відвідують учні, які готуються до участі в предметних олімпіадах, та старшокласники, яким потрібно  поглибити знання з предмету.

  

30 березня 2012 року Костянтин Ільченко, учень 8 класу здобув перемогу в особистій першості в змаганнях з настільного тенісу серед учнів 1997-98 р.н. загальноосвітніх закладів Сквирського району, а учень 9-А класу Столярчук Владислав посів 3 місце. Владислав і Костянтин займаються в гуртку “Настільний теніс”, керівником якого є Василь Васильович Потьомкін.

У березні 2012 року учень 5 класу Давид Шинкаренко взяв участь в обласному фестивалі-конкурсі “Дебют” в номінації “Духові інструменти (кларнет)”.  Давид виборов 2 місце. Учень є вихованцем Сквирської дитячої школи мистецтв, навчає його Шептицький Микола Валентинович. Концертмейстером на виступі була Безродник Надія Олександрівна. Виступ Давида можна переглянути тут.

Фестиваль-конкурс дитячої творчості «Дебют» був започаткований управлінням культури Київської обласної  державної адміністрації у 1996 році з метою виявлення, заохочення та підтримки найбільш обдарованих дітей, підвищення виконавської майстерності солістів та творчих колективів музичних шкіл та шкіл мистецтв Київської області, їх професійної орієнтації.

09.04.2012 – Ліцеїсти люблять спорт

Автор: taisa. Дата: 04/11/2012
Публікація: Новини 

У позанавчальний час учні ліцею мають можливість займатися різними видами спорту: футболом, гандболом, стрільбою з пневматичної гвинтівки, настільним тенісом, боксом. На знімку: учні ліцею Бабанов Валерій, Сакевич Дмитро, Яровий Роман, Сопіженко Артур під час тренування на секції боксу.


06.04.2012 – Тетяна Подашевська завітала у ліцей

Автор: taisa. Дата: 04/11/2012
Публікація: Новини 

    Мені здається, що сьогодні я побувала в Храмі Любові, Доброти, Віри і Надії. В цьому ліцеї і стіни виховують. Хочеться повертатися сюди ще, ще, і ще … Що я і буду з задоволенням робити. Низько кланяюся педагогічному колективу ліцею, вихованцям, усім тим, хто долучився до створення чудового музею, бо це історія великого сквирського народу. Я вірю в вас і переконана, усі викладачі – майстри своєї справи, а учні – справжні, я б сказала, гідні громадяни України. Я закохалася у ваш ліцей. 
    З повагою Тетяна Подашевська, заступник губернатора Київської області. (Запис у книзі відгуків музею історії Сквирського ліцею)

6 квітня 2012 року після зустрічі з педагогами м. Сквири у Сквирській дитячій школі мистецтв Тетяна Леонтіївна Подашевська, заступник голови Київської обласної державної адміністрації, побувала в нашому ліцеї. Віктор Павлович Юхимчак, директор ліцею, радо зустрів делегацію у складі Горбалінського Миколи Дмитровича (голова Сквирської РДА), Заболотного Олександра Вікторовича (начальник відділу освіти Сквирської РДА), Нагули Олексія Андрійовича (голова Сквирської районної організації профспілки працівників освіти і науки України), Мазур Лариси Миколаївни (головний спеціаліст відділу освіти).

 Тетяна Леонтіївна оглянула класні аудиторії, навчальні кабінети була в захопленні від бібліотеки, актового залу, просторих озеленених коридорів.

Заслужений учитель України Василь Іванович Цимбалюк провів екскурсію в музеї історії Сквирського ліцею

Свої враження Тетяна Леонтіївна записала в книгу відгуків музею історії Сквирського ліцею.

 Василь Іванович подарував книгу “Від гімназії – до ліцею” з підписом і найкращими побажаннями.

 

З 2001-2012 навчального року у Сквирському ліцеї проходять заняття зі слухачами районного Університету майбутнього вчителя. Учні 9-11 класів вивчають педагогіку і психологію, проходять практику та працюють над індивідуальними авторськими проектами.

Інна Шельменко, учениця 10-Б класу Сквирського НВК, мріє обрати професію практичного психолога.  Разом з Іриною Євгеніївною Хронюк, психологом-методистом Сквирського ліцею, вона працює над авторським проектом “Стратегія успіху”. Інна виявляє творчі здібності та має великий інтерес до вивчення психології.

06 квітня 2012 року відбулася зустріч педагогів та працівників бюджетних організацій Сквири з Подашевською Тетяною Леонтіївною, заступником голови Київської обласної державної адміністрації. Зустріч проходила в Сквирській дитячій школі мистецтв. Мета зустрічі Тетяни Леонтіївни – вислухати і допомогти закладам освіти, організаціям, кожній людині, бо, за її словами, без цього неможлива робота на будь-якій керівній посаді.

Загальноосвітні навчальні заклади м. Сквири вже отримали подарунки від заступника голови Київської облдержадміністрації на 1 вересня 2011 року в День знань. Тому  педагоги впевнені, що Тетяна Леонтіївна дотримається слова і проблеми матеріально-технічного забезпечення закладів освіти будуть вирішені.

Під час зустрічі Горбалінський Микола Дмитрович, голова Сквирської районної державної адміністрації, вручив Подашевській Т.Л. нагороду – медаль голови Сквирської РДА “За заслуги перед Сквирським районом”.

Під час зустрічі директор ліцею Віктор Павлович Юхимчак  запросив Тетяну Леонтіївну відвідати наш заклад.

06.04.2012 – Благоустрій території ліцею

Автор: taisa. Дата: 04/07/2012
Публікація: Новини 

 

З 13 березня по 14 травня 2012 року в навчальних закладах Сквирського району проходить двомісячник благоустрою.

Завдання, які стоять перед кожною школою – впорядкувати і привести до належного естетичного та санітарного стану закріплені за навчальним закладом території, дитячі та спортивні майданчики, парки та сквери. Також у рамках двомісячника благоустрою необхідно провести акцію «Посади своє дерево».  Особлива увага учнів нашого ліцею буде  приділена упорядкуванню  братської могили та меморіального комплексу.

6 квітня учні 8 та 10 класів упорядковували територію закладу. Старанно та завзято трудилися ліцеїсти.

Світлана Василівна Ніколаєнко , заступник директора ліцею з виховної роботи, учитель основ здоров’я,  05.04.2012 року взяла участь у семінарі-практикумі учителів основ здоров’я «Застосування інноваційних технологій на уроках основ здоров’я», який відбувся у Сквирській ЗОШ І-ІІІ ст. №5 .

З учителями основ здоров’я було проведено інструктивно-методичну нараду, на якій обговорювалися питання: про стан дитячого травматизму в навчальних закладах відділу освіти Сквирської РДА у І кварталі 2012 року; про особливості проведення «Тижня безпеки життєдіяльності» у травні 2012 року. Було презентовано матеріали з досвіду роботи учителя основ здоров’я Сквирської ЗОШ І-ІІІ ст.№1 Чвирук Н.М. «Профілактика дитячого травматизму та шкідливих звичок». Визначено структуру та змістове наповнення сайту методичного об’єднання учителів основ здоров’я.

Учасники семінару відвідали відкритий урок у 5 класі на тему «Настрій і здоров’я». Підготувала та провела урок учитель основ здоров’я Сквирської ЗОШ І-ІІІ ст. №5 Бачинська Олександра Олександрівна, застосувавши тренінгову методику.


28.03.2012 – Брейн-ринг “Підліток і право”

Автор: taisa. Дата: 04/07/2012
Публікація: Новини 

Старшокласники Сквирського ліцею взяли участь у правовому брейн-рингу. Ліцей представляли: Гальчинська Наталія, Рябоконь Анна, Кругляк Інна, Дучкова Кароліна. Керівник команди – Громова Тетяна Романівна, учитель історії і правознавства.

Районний етап обласної гри брейн-ринг «Підліток і право» проведений згідно з планом роботи районної асоціації старшокласників «Лідер» спільно з службою у справах дітей Сквирської районної державної адміністрації. Гра проходила 28 березня 2012 року в актовій залі Сквирського районного центру дитячої та юнацької творчості.

Близько 90 учнів із 17 загальноосвітніх навчальних закладів міста та району взяли участь у районному етапі обласної гри. Оцінювали виступи журі у складі: Панченко В.В., вчитель історії Сквирської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Петренко Н.Л., вчитель історії та права Сквирської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Бойко А.М., вчитель історії та суспільних предметів Сквирської ЗОШ №3 І-ІІІ ст., Карпенко І.М., головний спеціаліст центру соціальних служб для молоді. Більше двох з половиною годин напруженої боротьби і за результатами роботи суддів перше місце вибороли учні Сквирського НВК, керівник команди Карпенко Л.С., на другому місці учні Горобіївського НВК, керівник команди Хвиль Л.Ю., на третьому місці вихованці Сквирської ЗОШ №2, керівник команди Ліщук І.В. Ліцеїсти посіли 5 місце.

У районному турнірі з шахів серед учителів Анатолій Йосипович Дзярик, учитель української мови і літератури, посів 2 місце. Анатолій Йосипович також є тренером з шахів команди ліцеїстів. Юні шахісти і вся громада ліцею вітають  вчителя з успішним виступом в особистій першості.

28 березня 2012 року відбувся районний турнір серед учителів з настільного тенісу. Василь Васильович Потьомкін, учитель фізичної культури, в особистому заліку посів 3 місце. Ліцейний колектив пишається досягненнями свого вчителя.